همشهری آنلاین: ایران با کاهش سهمیه امارات در کسب سهمیه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در رده دوم غرب آسیا قرار گرفت و سهمیه ۳+۱ را به دست آورد.

ليگ قهرمانان آسيا

به گزارش ایلنا، نشریه الاتحاد امارات نوشت: "لیگ برتر فوتبال امارات با واقعیت تکان دهنده‌ای روبرو است و انتظار می‌رود در حاشیه جلسات دفتر اجرایی و کمیته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه نوامبر این واقعیت اعلام شود.

تخصیص کرسی‌های لیگ قهرمانان آسیا برای فصول ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بر اساس آخرین طبقه بندی لیگ‌های حرفه‌ای این قاره است. امتیازات فعلی ما در این رده بندی، پس از صدرنشینی در جدول رده بندی به مدت یک سال و نیم، لیگ ما را در رده چهارم آسیا قرار داده است، این صدرنشینی پس از موفقیت االاهلی و العین در دستیابی به فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به دست آمده بود.

هم اکنون لیگ ما با توجه به نتایج باشگاه‌های ما در ۴ سال گذشته، یعنی در نسخه‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۶۲.۹۲۴ امتیاز دارد که شاهد سقوط و خروج آنها از نقش‌های اولیه بود. با توجه به تغییراتی که در سازوکار سیستم تخصیص سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ایجاد شده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دو سال متوالی کرسی‌های بدون تغییر را توزیع کرده است، در حالی که کمیته رقابت‌ها ارزیابی در نقاط قبل از تغییر را محاسبه میکند و آن را برای دو فصل آتی در نظر خواهد داشت.

باشگاه‌های ما در حضور خود در نسخه ۲۰۱۹ تنها ۷.۳۰۰ امتیاز را کسب کردند، در حالی که برای ۷۳.۷۵۲ امتیاز برای باشگاه‌های سعودی که در قاره ششم و سوم در غرب آسیا قرار گرفتند و باشگاه‌های ما برای رسیدن به نیمه نهایی باید به رقابت بپردازند. "

بر اساس این گزارش کشور امارات به رده چهارم غرب آسیا سقوط کرده است و سهمیه ۲+۲ را به خود اختصاص می‌دهد. با سقوط امارات به رده چهارم که پیش از این رده اول و دوم را به همراه عربستان در اختیار داشتند، فدراسیون‌های ایران و قطر اکنون می‌توانند سهمیه ۳+۱ را به دست بیاورند. بدین ترتیب تیم های پرسپولیس، سپاهان و استقلال سهمیه مستقیم و شهر خودرو سهمیه پلی آف کسب کرد.

کد خبر 455191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار