همشهری‌آنلاین: میشل مولر، شهردار برلین در دیدار با پیروز حناچی بر گسترش همکاری‌های شهری و عمرانی و همچنین تبادل تجربیات با تهران تاکید کرد.

شهردار تهران و برلين

به گزارش شهرنوشت، در این ملاقات که جمعه ۱۵ شهریور پشت درهای بسته و با حضور محمود فرازنده، سفیر ایران در آلمان انجام شد؛ میشل مولر شهردار برلین گفت: پایتخت‌های دو کشور از اعضای موثر انجمن کلان شهرهای جهانی هستند که نقش مهمی در توسعه همکاری ها میان کلان شهرها دارند.  

بخشی از صحبت‌های دو طرف به زمینه‌های همکاری در قالب انجمن کلان شهرهای دنیا اختصاص یافت و بخشی دیگر موضوع روابط دو جانبه مورد توجه قرار گرفت.

حناچی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از دستاوردها و تجارب خوب تهران در حوزه مدیریت شهری از جمله مترو و موضوع کاهش ترافیک توسعه دوچرخه سواری و سایر سیستم های حمل نقل مدیریت پسماند و موضوعات مشابه اعلام آمادگی کرد که از تجارب برلین هم بهره‌برداری کند.

او پس از این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: شهردار برلین به شرایط سخت برای همکاری‌ها اشاره کرد، ولی به هر صورت اشاره شد که نهادهای عمومی فارغ از فضای سیاسی کار می کنند و می‌توانند همکاری های جداگانه ای داشته باشند.  

شهردار تهران افزود: قرار شد که از آن ها برای بازدید از تهران دعوت کنیم. شهردار برلین همچنین دبیر شورای کلان شهر ها هستند که همکاری های مشترکی در  این حوزه با یکدیگر داریم.  

حناچی و هیات همراه پس از چهار روز رایزنی‌های گسترده با مقامات محلی و بین المللی اروپا و معرفی دستاوردهای شهرداری تهران و توافق‌هایی که در این زمینه حاصل شد، برلین را به مقصد تهران ترک کرد.

کد خبر 454214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

دیدگاه خوانندگان