همشهری آنلاین: پیروز حناچی و مایکل مولر شهرداران پایتخت‌های ایران و آلمان پشت درهای بسته بایکدیگر ملاقات کردند.

حناچی شهردار تهران

ایرنا نوشت: در این ملاقات انتظار می رود دو طرف درباره تبادل تجارب در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری و عمرانی تبادل نظر کرده باشند.

این دیدار درحالی برگزار شد که گروه‌های صهیونیستی و اپوزیسیون و نیز سفیر آمریکا در برلین مخالف این ملاقات بودند. سفیر آمریکا دیروز در سخنانی مداخله جویانه خواستار تحریم شهرداری تهران توسط دولت آلمان شد.

«ریچارد گرنل» به مداخله در امور داخلی آلمان معروف است و پیش از این نیز برخی ادعاهای این سفیر آمریکا، روابط واشنگتن و برلین را تحت تأثیر قرار داده بود.
 
تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه یوگوو و خبرگزاری آلمان نشان می دهد که مردم این کشور دل خوشی از سیاست های دولت دونالد ترامپ ندارند. نتایج این نظر سنجی نشان می دهد ۲۷ درصد آلمانی ها معتقدند که رئیس جمهور روسیه فردی قابل اعتمادتر از ترامپ است. از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، روابط میان برلین و واشنگتن دستخوش تیرگی شده است.

انتقادهای شدید ترامپ از سیاست های مهاجرتی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و درخواست آمریکا برای افزایش هزینه‌های نظامی آلمان در ناتو از مهمترین دلایل تنش میان دو کشور است «پیروز حناچی» پس از سه روز اقامت در پایتخت اتریش و شرکت در اجلاس بین المللی شهرداران جهان و ملاقات با برخی مقامات محلی و بین المللی در وین، دیشب وارد برلین شد.

وی و هیات همراه صبح امروز از بخش‌های مختلف مرکز مدیریت پسماند برلین بازدید و از نزدیک با عملکرد و آخرین فناوری‌های این مجموعه آشنا شدند. همینطور بازدید از مهمترین پروژه‌های مدیریت شهری در حوزه حمل‌ونقل عمومی و گردشگری در دستور کار این سفر قرار داد.

شهردار تهران و هیات همراه پس از رایزنی های گسترده با مقامات محلی و بین المللی اروپا و معرفی دستاوردهای شهرداری تهران و توافق‌هایی که در این زمینه حاصل شد، امشب برلین را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

کد خبر 454180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

دیدگاه خوانندگان