همشهری آنلاین: ۱۵ سال تلاش یک وکیل آلمانی برای برنده شدن در یک برنامه تلویزیون نتیجه داد و او در ۳۵ سالگی با یک میلیون یورو جایزه به خانه رفت.

برنده جايزه برنامه ميليونر شو در آلمان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، یان اشترو که بارها برای رقابت کردن در برنامه تلویزیونی «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» تلاش کرده و ناکام مانده بود، ۱۵ سال اخیر را به تمرین کردن در شرایط مشابه این برنامه اختصاص داد. او در انباری خانه‌اش در هامبورگ یک استودیو واقعی ساخت و حتی از جلوه‌های ویژه صوتی و تصویری برنامه هم بهره برد تا خود را در موقعیتی همسان با «میلیونر شو» قرار دهد.

اشترو سرانجام به پاس سال‌ها وفاداری به برنامه در جشن ویژه ۲۰ سالگی «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» به استودیو دعوت شد و آنجا اعتراف کرد که هیچ‌کدام از ۱۴۰۷ قسمت برنامه را از دست نداده است. او در گفتگو با روزنامه بیلد آلمان از تلاش‌های ۱۶ ساله خود برای تمرین کردن در شرایط مشابه «میلیونر شو» گفت و اینکه وقتی روبه‌روی مجری برنامه نشسته، بزرگ‌ترین ترس و دغدغه‌اش قطع شدن ناگهانی برق بوده است!

«چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» نسخه آلمانی یک برنامه بسیار محبوب بریتانیایی و جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون آلمان است که هر هفته دو بار پخش می‌شود. اشترو پس از پاسخ دادن به سئوال ۵۰۰ یورویی چنان در خود احساس اعتماد به نفس کرد که تا پایان پیش رفت و جایزه یک میلیون یورویی را برد. سال‌ها تمرین کردن در استودیو خانگی و پشتیبانی دوستان و آشنایان مهم‌ترین دلایل موفقیت این وکیل آلمانی بوده است.

اشترو با وجود واریز شدن یک میلیون یورو به حسابش، قصد ندارد کار وکالت را کنار بگذارد. خریدن یک دست لباس تازه، رفتن به سفر تفریحی در استرالیا، اهدای مقداری پول به خیریه مراقبت از نوعی پرنده شبیه پرستو و البته بازسازی اساسی استودیو خانگی نقشه‌هایی است که وکیل ۳۵ ساله برای حساب پرپول خود کشیده است.

نسخه اصلی «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» در بریتانیا از ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۴ ادامه داشت و امروز در بیش از ۵۰ کشور پخش می‌شود. نسخه آلمانی این برنامه با ۲۰ سال پرسابقه‌ترین در دنیا به شمار می‌رود و برنامه دوشنبه‌شب آن حدود شش میلیون بیننده داشت که تقریبا ۲۳ درصد آمار مخاطبان تلویزیون می‌شود.

کد خبر 453922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =