همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به این که بارش‌ها در سواحل شمالی کشور همچنان ادامه دارد، گفت: روز یکشنبه هفته آینده ۱۷ شهریور شاهد کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای در سواحل دریای خزر خواهیم بود.

کاهش دما در نوار شمالی کشور

امین حسین نقشینه روز چهارشنبه گفت: در دو روز آینده استان‌های ساحلی دریای خزر باران خواهند داشت، جمعه (۱۵ شهریور)  از شدت بارش‌ها در سواحل کاسته می‌شود و روزهای شنبه و یکشنبه بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود.

وی گفت: روز یکشنبه شاهد کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای در سواحل دریای خزر خواهیم بود، به عنوان مثال دمای ساری جمعه ۳۰ درجه بالای صفر، شنبه ۲۸ و یکشنبه ۲۶، رشت شنبه ۳۰ و یکشنبه ۲۷ و گرگان شنبه ۳۴ و یکشنبه ۲۸ درجه بالای صفر می‌شود.

وی ادامه داد: در سه روز آخر هفته (چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه) شمال آذربایجان شرقی، مناطقی از استان اردبیل و ارتفاعات سمنان افزایش ابر همراه با رگبار پراکنده باران با احتمال وقوع رعد و برق وجود دارد این وضعیت شنبه و یکشنبه هفته آینده در شمال آذربایجان شرقی، نقاطی از اردبیل و شمال آذربایجان غربی رخ می‌دهد.

نقشینه افزود: یکشنبه برای استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز افزایش ابر همراه با وزش باد و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بنابر این نوار شمالی کشور طی روزهای آینده بارش خواهند داشت و برای روزهای یکشنبه و دوشنبه برای نوار شمالی، تهران و مشهد کاهش دما پیش‌بینی شده است.

  • اهواز خنک می‌شود

وی افزود: امروز برای جنوب خوزستان افزایش سرعت وزش باد و احتمال گرد و خاک وجود دارد، اما پیش‌بینی می‌شود که دمای اهواز امروز کمی خنک‌تر شود، روز گذشته دمای اهواز ۴۷ درجه بالای صفر بود که بر این اساس دمای اهواز شنبه ۴۳ و یکشنبه و دوشنبه ۴۱ درجه می‌شود در واقع هوای این شهر تا حدودی بهاری می‌شود.

  • نوسان دما در تهران

نقشینه افزود: آسمان تهران تا ۵ روز آینده صاف، کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز شمیرانات ۱۸ و مهرآباد ۱۹ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران ۳۱ درجه بالای صفر می‌شود، فردا و پس فردا ۳۲ و شنبه ۳۳ درجه می‌شود اما یکشنبه و دوشنبه به ۲۹ تا ۳۰ درجه خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: اهواز با دمای ۴۷ درجه و شهرکرد ۵ درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 453874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

دیدگاه خوانندگان