همشهری آنلاین: صدها معترض روز یکشنبه با تجمع در مقابل فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ در فعالیت این فرودگاه اخلال ایجاد کردند.

تجمع معترضان به دولت محلی هنگ کنگ در مقابل فرودگاه

به دنبال تجمع مخالفان دولت محلی هنگ کنگ رفت و آمد قطارها به فرودگاه این شهر به حالت تعلیق در آمده است.

مخالفان دولت محلی هنگ کنگ هدف خود از تجمع در برابر فرودگاه این شهر را جلب توجه جهانی به وضعیت این منطقه خودمختار اعلام کرده‌اند.

بنا به گزارش ها با وجود تجمع مخالفان دولت محلی هنگ کنگ رفت و آمد مسافران به محل فرودگاه ادامه دارد. فرود و برخاستن هواپیماها هم تاکنون طبق برنامه انجام شده است.

پلیس هنگ کنگ هشدار داده است که تجمع در مقابل فرودگاه این شهر «غیرقانونی» است و عملیات متفرق کردن تظاهرکنندگان به زودی آغاز خواهد شد.

تظاهرات روز یکشنبه در حالی برگزار می شود که ماموران پلیس هنگ کنگ در طول شب گذشته با معترضان در برخی مناطق این شهر درگیر شدند. از درگیری های شب گذشته به عنوان یکی از «خشونت بارترین» درگیری ها بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس طی سه ماه اخیر یاد شده است.

موج اعتراض کنونی در هنگ کنگ به دنبال ارائه لایحه استرداد متهمان به چین آغاز شد. هر چند دولت محلی هنگ کنگ این لایحه را به حالت تعلیق در آورده است اما معترضان همچنان به «عملکرد دولت محلی» و «خشونت پلیس» معترض هستند.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های جهان است. از بحران سیاسی کنونی در هنگ کنگ به عنوان یکی از مهمترین بحران ها در این شهر طی دهه های اخیر یاد می‌شود.

کد خبر 453554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =