همشهری‌آنلاین: مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از حذف ویزای عراق برای مهاجران مجاز افغانستانی در ایران برای سفر به کربلا و شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) خبر داد.

راهپيمايي اربعين

مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی گفت: با توجه به اهمیت مراسم اربعین و راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی (ع) در توافق  میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق صدور ویزا برای حضور شهروندان ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) به صورت موقت حذف شد.

به گزارش ایسنا، او در ادامه افزود: از آن‌جایی که بسیاری از پناهندگان  در ایران، جزو عاشقان و دلدادگان امام حسین (ع) هستند و شرکت در مراسمی چون راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) یکی از آرزوهای بزرگ آنهاست با تلاش اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی امسال پناهندگان نیز همچون ایرانی‌ها عازم این سفر معنوی شوند.

محمودی در ادامه با اشاره به این که برای سفر به عراق برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع)، از طریق دفاتر کفالت و ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده در اربعین امسال به صورت ویژه سفر به عراق برای پناهندگان، همانند شهروندان ایران بدون ویزا خواهد بود و دفترچه سفر توسط نیروی انتظامی صادر می‌شود.

او خاطرنشان کرد: همانند سال‌های قبل، متقاضیان می‌توانند از طریق دفاتر خدمات اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و شیوه‌نامه این تصمیم به دفاتر خدمات اتباع خارجی ابلاغ می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  محمودی اضافه کرد: یکی دیگر از تسهیلاتی که برای مهاجران در نظر گرفته‌ایم، این است که با همان دفترچه‌های اقامتی که در دست دارند برای ثبت نام و عزمیت به کربلا اقدام کنند و احتیاجی به دفترچه جدید ندارند.

کد خبر 453449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =