اسماعیل نادری-  معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان: التهابی که در بازار شکر از چند ماه پیش به‌وجود آمد در حال حاضر بسیار کمتر شده و با توزیع سهمیه‌ها، تلاش می‌کنیم تا این میزان التهابات را هم کنترل کنیم و بازار شکر به وضعیت عادی برگردد. تامین‌کننده اصلی شکر جهاد کشاورزی و توزیع‌کننده این محصول سازمان صنعت است.

کنترل قیمت با توزیع شکر سهمیه‌ای

نرخ شکر در اصفهان همانند دیگر نقاط کشور است، قیمت شکر فله‌ای برای مصرف‌کننده ۳۴۰۰ تومان و شکر بسته بندی ۹۰۰ گرمی ۴۰۰۰ تومان است. در حال حاضر اصفهان مشکلی برای تامین شکر ندارد و در ماه گذشته نیز حدود ۳ هزار تن شکر برای مصرف مردم و ۲۵۰۰ تن نیز در واحدهای تولیدی صنفی و صنعتی توزیع شد.

وضعیت استان در تامین شکر نیز به گونه‌ای است که هر واحد صنفی که به اتحادیه مراجعه کند، می‌تواند سهمیه شکر خود را دریافت و توزیع کند. تمام فروشگاه‌های بزرگ، شرکت تعاونی‌های مصرف کارکنان، کارگران، فرهنگیان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوثر، شرکت تعاونی‌های روستایی و... توزیع شکر دولتی دارند. واحدهای صنفی شهر زیر نظر سه اتحادیه عطار و سقط‌فروش، اتحادیه خواربار و اتحادیه فروشندگان مواد غذایی است که این صنف‌ها سهمیه خود را دریافت و در بین اعضای خود توزیع کرده‌اند.

سهمیه شکر اتحادیه‌های پولک و نبات و شیرینی و گز نیز داده شده است.  البته برخی دلالی‌ها و سوءاستفاده‌ها در بازار شکر وجود دارد و اگر گزارشی به دست سازمان برسد، بازرسان ما حتماً ورود پیدا می‌کنند و برای شخص خاطی مجازات در نظر گرفته می‌شود. اگر مردم در بازار، گران‌فروشی یا دلالی مشاهده کردند با شماره ۱۲۴ سازمان صمت تماس بگیرند تا گزارش آنها مورد بررسی قرار گیرد.

کد خبر 453436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =