همشهری آنلاین: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه توان ساخت انبوه سامانه‌های پدافندی را داریم، گفت: توانمندی‌های پدافند هوایی دشمنان را مأیوس کرده است.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» صبح امروز شنبه در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، با تأکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از کشور، اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون، پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند بیان کرد: در سال‌های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت‌های بسیاری داشته و قطار پیشرفت پدافند هوایی در ریل حرکت رو به رشد و تعالی قرار گرفته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ادامه داد: پدافند هوایی در گام دوم انقلاب شگفتانه‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

سرتیپ صباحی‌فرد با اشاره به رونمایی از سامانه «باور ۳۷۳» عنوان کرد: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت‌های فراونی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی‌های آن است که می‌تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

وی اضافه کرد: سامانه برد متوسط «۱۵ خرداد» یکی دیگر از سامانه‌های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می‌تواند با اهداف مختلف درگیر شود و آن‌ها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری «فلق» با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش بیان کرد: همه این توانمندی‌ها نشان می‌دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه‌های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

در حوزه پهپاد، پدافند هوایی در حال تبدیل شدن به قطب پهپادی کشور است

این مقام عالی‌رتبه نظامی پیشرفت‌های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده هستیم. همچنین در حوزه پهپاد، پدافند هوایی در حال تبدیل شدن به قطب پهپادی کشور است و ما مجهز به انواع پهپاد و کوادکوپتر با قابلیت‌های گوناگون هستیم.

سرتیپ صباحی‌فرد خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت است و مثل همیشه دشمنان را مأیوس خواهد کرد.

کد خبر 453378

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی