همشهری آنلاین: عراق برایان مک‌فیترز، کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار و تاکید کرد، عراق صحنه و میدانی برای درگیری‌ها و اختلافات نیست.

احضار كاردار آمريكا در عراق

به گزارش ایسنا، شبکه خبری اسکای نیوز عربی به نقل از برخی منابع خود اعلام کرد، محمد علی الحکیم، وزیر خارجه عراق در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش میدان و صحنه درگیری‌ها نیست، گفت: بغداد تمامی گزینه‌های دیپلماتیک و قانونی را برای جلوگیری از هرگونه دخالت در امور خود بررسی می‌کند.

وزیر خارجه عراق با اشاره به احضار کاردار سفارت آمریکا در بغداد به دلیل عدم حضور سفیر آمریکا گفت: عراق به اصل حسن همجواری با همسایگان خود که موجب حفظ امنیت عراق و منطقه می‌شود، پایبند است.

او افزود: عراق میدانی برای درگیری‌ها و اختلافات نبوده، بلکه عرصه‌ای برای سازندگی و توسعه است.

حکیم در ادامه طرف آمریکایی را به پایبندی به اجرای بندهای توافقنامه مشارکت استراتژیک با عراق در ابعاد امنیتی و اقتصادی که موجب تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف می‌شود، دعوت کرد.

پس از آنکه چهار پایگاه نیروهای حشد شعبی عراق در ژوئیه گذشته هدف انفجارهای مبهمی قرار گرفت، نیروهای حشد شعبی آمریکا و رژیم صهیونیستی را مسئول این انفجارها دانستند.

در مقابل سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هر گونه ارتباط کشورش با انفجارهای رخ‌داده در انبارهای مهمات حشد شعبی عراق را تکذیب کرد و مدعی شد: واشنگتن از حاکمیت عراق حمایت کرده و دستورالعمل‌های دولت عراق درباره استفاده از حریم هوایی این کشور را رعایت می‌کند.

کد خبر 452606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

دیدگاه خوانندگان