شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۱
۰ نفر

هفته دولت با افتتاح، کلنگ زنی و بهره بردای از پروژه های متعدد در استان‌های کردستان و کرمانشاه آغاز شد.

پروژه های گازرسانی روستایی

به گزارش همشهری دراین هفته قرار است درکردستان ۲۵واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲هزارو ۵۰۰میلیارد ریال و اشتغال ۹۰۰نفر افتتاح شود. درکرمانشاه هم ۷۶پروژه با اعتبار ۶۴میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۴۲ نفر در بخش کشاورزی افتتاح می‌شود.

  • افتتاح ۷۶ پروژه در کرمانشاه 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: در هفته دولت امسال ۷۶ پروژه عمرانی و تسهیلاتی با اعتبار ۶۴میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۴۲نفر دربخش کشاورزی کرمانشاه افتتاح می‌شود. «نوربخش حاتمی» روز افزود: ازمجموع این تعداد پروژه، ۴۱پروژه عمرانی، ۲۶پروژه تسهیلاتی و ۹پروژه تسهیلاتی نیز آماده کلنگ زنی است.

وی در ادامه با اشاره به ماهیت پروژه های افتتاحی این سازمان در هفته دولت، گفت: طرح ها و پروژه های افتتاحی در بخش کشاورزی استان شامل ۴۱پروژه آب و خاک، ۱۳مورد مربوط به حوزه تولیدات دامی، ۸ مورد تولیدات گیاهی، پنج مورد صنایع کشاورزی و تعداد ۹پروژه نیز شامل پروژه های تولیدات دامی و گیاهی است که در هفته دولت کلنگ زنی آنها انجام خواهد شد.  حاتمی میزان اعتبار عمرانی پروژه های مذکور را ۲۶ میلیارد و ۶۳۹میلیون تومان، میزان تسهیلات بانکی را ۲۹میلیارد و ۲۵۷میلیون تومان و سهم آورده مجریان پروژهای ذکر شده را نیز ۸ میلیارد و ۸۵ میلیون تومان اعلام کرد.

  • ‌بهره برداری از ۲۵ واحد تولیدی در کردستان 

۲۵ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۹۰۰ نفر به مناسبت هفته دولت در کردستان افتتاح می‌شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: از جمله واحدهای قابل افتتاح استان در هفته دولت، بتن گازی ژیوار غرب در سنندج با ظرفیت ۷۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۱۲۷ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۲۵ نفر است.

«محمد دره‌وزمی» اضافه کرد: واحد مهرپویش آوالان در دهگلان تولیدکننده اوراق فشرده چوبی و روکش ملامینه با سرمایه‌گذاری ۴۹۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۶۷ نفری از دیگر واحدهای قابل افتتاح در هفته دولت است. وی افزود: واحد کانیا نور برزین زاگرس در شهرستان بانه تولیدکننده چراغ‌های ال‌ای دی دار و لامپ ال‌ای‌دی با ظرفیت ۳ میلیون عدد و با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۳۰ نفر در این ایام افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحد سپهر صنعت آرتا مستقر در شهرستان قروه تولیدکننده کنسانتره آهن با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۲۴۹ میلیارد ریالی و اشتغال ۷۸ نفر از دیگر طرح‌های قابل افتتاح استان در هفته دولت امسال است.  دره‌وزمی با اشاره به این‌که ۲ واحد با سرمایه‌گذاری خارجی هم در این ایام افتتاح می‌شوند، یادآور شد: واحد تولیدکننده لوازم خانگی (تلویزیون، آب سردکن و ساندویچ‌ساز) با ظرفیت ۱۵۰ هزار دستگاه و سرمایه‌گذاری ۳۴ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۰۰ نفر در شهرستان سقز افتتاح می‌شود.

وی افزود: واحد فراسازان توتون آپادانا تولیدکننده سیگارت فیلتردار با ظرفیت ۵ میلیارد نخ و انواع تنباکوی معطر معسل با ظرفیت ۵۰۰ تن از دیگر واحد سرمایه‌گذاری خارجی قابل افتتاح در این ایام است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: سرمایه‌گذاری واحد ذکر شده هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که برای ۳۱۰ نفر هم شغل ایجاد کرده است. از دوم تا هشتم شهریورماه، در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

  • گاز به ۵۲ روستای کردستان می رسد 

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: تعداد ۵۲ پروژه گازرسانی روستایی، گازرسانی به چهار کوخ و کلنگ‌زنی عملیات اجرای پروژه گازرسانی به ۱۵ روستا همزمان با گرامیداشت هفته دولت در استان کردستان به بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.   «احمد فعله‌گری» اظهار کرد: با گازرسانی به ۵۱ روستای استان در هفته دولت تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی از هزار و ۱۷۷ روستا به هزار و ۲۲۸ روستای گازدار افزایش می‌یابد.  

وی با اشاره به این‌که درصد نفوذ گاز طبیعی در خانوارهای روستایی به بیش از ۸۸ درصد رسید، افزود: با گازدار شدن این تعداد از روستاها حدود هزار و ۶۵۰ خانوار به مصرف‌کنندگان گاز طبیعی اضافه خواهند شد. مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان خاطرنشان کرد: برای اتمام ۵۱ روستای گازدار شده اعتباری بالغ بر ۵۶۷ میلیارد ریال هزینه شده که هزینه تمام شده نصب هر عملک مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است. ‌

  • افتتاح وکلنگ‌زنی ۳۰ طرح در قصر شیرین 

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصر شیرین از افتتاح یا کلنگ‌زنی ۳۰ طرح تولیدی، عمرانی، خدماتی و کشاورزی در هفته دولت امسال خبر داد. «حشمت‌الله رضایی» اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرا و تکمیل این طرح‌ها را حدود ۱۴میلیارد تومان ذکر کرد. وی اظهار کرد: این طرح‌ها در بخش‌های کشاورزی، خدماتی، مبلمان شهری، انجام روکش آسفالت، احداث خانه بهداشت روستایی، اجرای ایستگاه پمپاژ تحت فشار کلاسیک و آغاز عملیات اجرایی پروژه راه‌سازی است.  

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصر شیرین در ادامه با اشاره به بازگشایی مرز خسروی در آینده‌ای نزدیک گفت: عزم و اراده ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق بر بازگشایی این مرز قدیمی و رسمی برای تردد زائران عتبات عالیات است و اکنون همت و تلاش شبانه‌روزی مسئولان و ستاد اربعین به منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم برای خدمات‌رسانی مطلوب و مناسب به زائران امام حسین(ع) است.  

رضایی افزود: به طور یقین مردم شهرستان قصر شیرین میزبان بسیار خوبی برای زائران عتبات عالیات خواهند بود و در این رابطه با تشکیل ستادهای مردمی بهترین خدمات را به زائران عتبات عالیات ارائه خواهند داد. وی اضافه کرد: بازگشایی مرز رسمی خسروی باعث ایجاد خیر و برکت در منطقه خواهد شد و این خواسته به‌حق مرزنشینان پس از سال‌ها محقق خواهد شد.  

این مسئول در ادامه از هفته دولت به عنوان فرصتی بزرگ برای بیان خدمات دولت و تلاش‌های شبانه‌روزی دولتمردان در محرومیت‌زدایی و پیشرفت مناطق مرزی و محروم نام برد و گفت: مدیران تلاش کنند خدمات دولت را به شکل مناسب به منظور آگاهی مردم و ایجاد نشاط و پویایی و امید در جامعه بازگو کنند. معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصر شیرین بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و نصب بنر و نمایش برای بیان خدمات دولت نیز از سوی مدیران تاکید کرد.

کد خبر 452505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار