همشهری آنلاین: ۹ نفر از مدیران و کارکنان شرکت غله گنبدکاووس دستگیر شدند.

دستگيري بازداشت

ایسنا نوشت: روابط عمومی دادگستری استان گلستان از دستگیری مدیر غله گنبدکاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان به تعداد ۹ نفر خبر داد.

 بنا به اعلام روابط عمومی دادگستری گلستان به ایرنا، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان  روز پنجشنبه در بازدید سرزده از سیلوی گنبدکاووس گفت: این افراد نخاله‌ها و فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.

وی افزود: اعضای این شبکه با تلاش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

رییس کل دادگستری گلستان اظهار داشت: این فساد در یک ماه گذشته و به صورت شبکه ای انجام شده و تاکنون ۲۰۰ تن از گندم‌های آلوده در ۱۴ کامیون شناسایی و ۹ نفر دستگیر شدند.

هاشمیان از شناسایی یک مرغداری که در آن هزار کیسه نخاله و خاک گندم و فضولات حیوانی بود و کار ترکیب این فضولات با گندم در آن انجام می شد نیز خبر داد و گفت: مالک این مرغداری هم دستگیر شده است.

وی با تاکید بر این نکته که گندم‌های آلوده پیش از ورود به چرخه غذای مردم منهدم شده است، افزود: بررسی ها برای شناسایی دیگر اعضای این شبکه و برآورد فساد مالی این پرونده ادامه دارد.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق گلستان واقع است و با ۱۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و تولید سالانه ۹۵۰ هزار تن از شهرستان های مهم در تولید محصولات بخش کشاورزی استان است.  

کد خبر 452425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دیدگاه خوانندگان