همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ تصاویر منتشر شده از تسلیم شدن نیروهای آمریکایی درآبهای خلیج فارس در تاریخ ثبت و ماندگار شد.

علی فدوی

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار دریادار پاسدار علی فدوی، در مراسم بزرگداشت روز پزشک که در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) برگزار شد، با تبریک روز پزشک، اظهار داشت: خدمات خالصانه و گسترده تیم‌های درمانی سپاه در سراسر کشور و بخصوص در مناطق دورافتاده و محروم باعث شده تا یک اعتماد عمومی گسترده و معناداری  نسبت به سپاه شکل بگیرد که این یک فرصت و سرمایه‌ای بزرگ برای پیشبرد اهداف انقلاب است.

وی با اشاره به توطئه‌های استکبار تأکید کرد: از چند روز پس از پیروزی انقلاب تا به امروز دشمنان و بدخواهان همواره برای آسیب رساندن به انقلاب اقدام کرده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند؛ اما در تمام این سال‌ها آنچه که اتفاق افتاد، رشد و توسعه مقتدرانه جمهوری اسلامی و تحقق وعده نصرت الهی به دنبال ایستادگی در برابر ظالمان بود.
جانشین فرمانده کل سپاه  به ماجرای بازداشت تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: در ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکایی، آن‌ها قصد داشتند به جزیره عربی حرکت کنند، اما در مسیر جزیره فارسی قرار می‌گیرند درحالی بود که نه‌ تنها مشکل فنی نداشتند، بلکه تمامی تفنگداران آمریکایی تصور می‌کردند که در حال نزدیک شدن به جزیره عربی هستند.
سردار فدوی ادامه داد:  آن روز من بوشهر بودم که فرمانده یگان نیروی دریایی سپاه در جزیره فارسی با من تماس گرفتند و اعلام کردند که یک شناور ناشناس در حال نزدیک شدن به سواحل ماست، گفتم که بررسی و هویت شناور را شناسایی کنند؛ در تماس بعدی به من اعلام شد که آمریکایی بودند و آن‌ها را بازداشت کردیم.
وی با اشاره به تشریح نحوه توقیف شناور آمریکایی و دستگیری تفنگداران مستقر در آن اضافه کرد: در واقع یک شناور سبک نیروی دریایی سپاه با دو پاسدار که تنها سلاح کلاشینکف داشتند، شناور کاملا مجهز آمریکایی با ۱۰ تفنگدار به اصطلاح کارکشته و ورزیده را مغلوب خود کردند و آن تصاویر از تسلیم شدن نیروهای آمریکایی در آب‌های خلیج فارس در تاریخ ثبت و ماندگار شد.  
دریادار فدوی خاطر نشان کرد: این اتفاقات در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت که طرف مقابل قصد داشت خباثت‌های بسیاری به خرج دهد و همین اقدام ما بازدارنده بود و مانع از اجرای بسیاری از برنامه‌های آنان شد.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خداوند همواره حامی جبهه حق است، گفت : با بررسی اتفاقات ماندگاری که طی این ۴۰ ساله در تاریخ انقلاب رخ داده است، متوجه می‌شویم که بسیاری از کارهای بزرگی که صورت گرفته است، فقط و فقط کار خدا بوده و ما وسیله‌ای بیش نبودیم و مجموع این رخدادها نشان می‌دهد که هیچ قدرت جهانی در برابر قدرت پروردگار توان عرض اندام ندارد.
سردار فدوی اظهار داشت: خداوند به ما وعده نصرت داده است، اما گاهی در بخش‌های بخصوصی ما با قاعده‌های غرب پیش می‌رویم و انتظار داریم که خداوند ما را یاری کند و مشکلاتمان نیز حل شود؛ برای مثال در حوزه نفت تا زمانی که دست از خام‌فروشی برنداریم، نمی‌توانیم منتظر گشایش باشیم.

کد خبر 452345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =