همشهری‌آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۰ از به اتمام رسیدن طرح خیابان کامل تا پایان مهرماه خبر داد و گفت: این طرح در بلوار شهدای ایرانیت در محدوده ضلع شرقی حرم عبدالعظیم (ع) اجرا می‌شود.

خيابان كامل

سید ابوذر ریاضی در گفت‌وگو با شهرنوشت، با اعلام این‌که اولین خیابان کامل شهر تهران به طول ۷۵۰ متر و در مسیر رفت و برگشت هزار و ۵۰۰ متر است، بیان کرد: این طرح از یک ماه پیش آغاز شد و براساس برنامه‌ریزی زمانی در مهرماه جاری به اتمام خواهد رسید.  این طرح در بلوار شهدای ایرانیت در محدوده ضلع شرقی حرم عبدالعظیم (ع) اجرا می‌شود.

او ادامه داد: هدف از اجرای طرح خیابان کامل کاهش آلودگی هوا، پیاده‌محور کردن و استفاده از مدهای پاک حمل و نقلی است. این طرح به منظور بالا بردن مطلوبیت استفاده از حمل و نقل پاک اجرا شده‌است.

ریاضی در مورد برنامه توسعه خیابان کامل در منطقه ۲۰، بیان کرد: محورهایی که قابلیت اجرای طرح خیابان کامل را داشته باشند در الویت برنامه اجرایی قرار خواهند گرفت تا بعد از بررسی و انجام مطالعات این طرح در محور مورد نظر پیاده شوند. یکی از سیاست‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران کاهش آلودگی هواست که در این راستا پیاده‌محورکردن معابر و استفاده از مدهای پاک حمل و نقل شهری ترویج می‌شود. براساس برنامه توسعه‌ای، طرح خیابان کامل تا پایان سال در منطقه ۲۰ باید به ۵ کیلومتر افزایش پیدا کند.

به گفته‌ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۰، طرح خیابان کامل در مقطع عرضی خیابان انجام خواهد شد. این معبر خیابان‌های سلمان فارسی و شهید صابونی‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند.

کد خبر 452283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =