همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: یکشنبه و دوشنبه ۲۷ و ۲۸ مرداد در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از استان‌های کشور با افزایش ابر و بارش پراکنده مواجه هستیم.

افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش‌هایی از غرب و جنوب کشور

به گزارش ایرنا، کبری رفیعی گفت‌: برای بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، فارس، هرمزگان و جنوب کرمان امروز و فردا در ساعت‌های بعد از ظهر افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی هم رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه باز هم در همان بازه زمانی در ساعت‌های بعد از ظهر در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب فارس گاهی رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست اما دیگر نقاط کشور طی این مدت آسمانی صاف و جوی پایدار و آرام خواهند داشت.

رفیعی گفت: طی پنج روز آینده نیز در مناطق شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل در شمال استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می‌دهد و در بخش‌هایی از استان‌های سمنان، یزد، اصفهان، قم و شرق استان کرمان نیز وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد این بخش‌ها، خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی هم دور از انتظار نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: تهران امروز آسمانی صاف و گاهی همراه با وزش باد را خواهد داشت؛ حداکثر دمای پایتخت امروز به ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و فردا صبح حداقل دمای تهران ۲۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

رفیعی در مورد خنک‌ترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور نیز گفت: خنک‌ترین مرکز استان امروز شهرکرد با دمای حداقل شش درجه بالای صفر و دیروز گرم‌ترین مرکز استان اهواز با دمای حداکثر ۴۶ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.

کد خبر 452008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

دیدگاه خوانندگان