همشهری آنلاین: اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در اطلاعیه‌ای وضعیت کاغذ مطبوعات و چگونگی تامین و توزیع آن را در سال ۹۸ تشریح کرد.

حمایت‌های دولتی همیشه متوجه واردات کاغذ بوده؛ نه تولید!

به گزارش فارس، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل کارگروه کاغذ در معاونت مطبوعاتی در اردیبهشت امسال تا کنون مجموعا درخواست واردات ۲۳ هزار تن کاغذ روزنامه از ۱۰ موسسه یا شرکت ژرفا تجارت مبین، چاپ و انتشارات کیهان، ارمغان گستر نوید، شرکت کاغذ پیک فراز، کاغذ گستران خاور، ایرانچاپ، خراسان، نگار گستر هامون، نوین ترخیص باقی و همشهری، به تایید این معاونت رسیده است.

در این اطلاعیه آمده است: موسسات مطبوعاتی حاضر در فهرست شرکت‌های مورد تایید این معاونت، موظف شده‌اند کاغذ وارداتی را در اختیار معاونت امور مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهند و این کاغذ مصرفی آن موسسه و روزنامه محسوب نمی‌شود.

تا کنون از مجموع درخواست‌های تایید شده معاونت مطبوعاتی، ۷۴۱۶ تن تامین ارز شده است؛ ۲۱۰۰ تن از این کاغذها تا اول مرداد ماه توزیع شده و ۱۵۰۰ تن نیز در حال توزیع است و ۴۶۰۰ تن کاغذ دیگر نیز تا اوایل شهریور توزیع خواهد شد.

کد خبر 450903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =