همشهری آنلاین: حین جوشکاری یک دکل مخابراتی چرقه‌هایی افتاد، آتش شعله‌ور شد و ۶ هکتار از جنگل‌های سوهانک سوخت.

آتش‌ جنگل سوهانك

به گزارش ایلنا، سرهنگ حسین مافی در تشریح حادثه آتش‌سوزی در جنگل‌های سوهانک گفت: ظهر روز گذشته، ۱۴ مرداد، عوامل عملیات کلانتری ۱۶۴ قائم از آتش سوزی وسیع در جنگل های سوهانک خبر دار و به محل وقوع آتش سوزی اعزام شدند.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات در محل مشخص شد روز جاری عوامل خدمات و فنی یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای بهسازی تجهیزات مخابراتی خود به یکی از دکل‌های شان در جنگل‌های سوهانک مراجعه کرده است که در هنگام کار نیاز به جوشکاری پیدا می‌کند.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه سهل انگاری یکی از کارگرها حین جوشکاری، باعث سرایت آتش به پایین دکل می‌شود که سه کارگر با دیدن آتش از محل متواری می‌شوند و در واقع مردم محلی با مشاهده دود، آتش نشانی و پلیس را در جریان موضوع قرار می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: آتشی شش هکتار از جنگل‌ها را سوزانده بود توسط تیمی از ماموران آتش نشانی تهران خاموش شد و عوامل عملیات کلانتری در بررسی‌های اولیه خود به تحقیق از شهود پرداختند.

وی در ادامه بیان داشت: محرز شد فرد خاطی همان کارگری بوده است که برای شرکت مخابراتی مذکور کار می ‌رد و در نتیجه پلیس با هماهنگی‌های قضائی نسبت به شناسایی پیمانکار و مسئول فنی شرکت اقدام کرد که نهایت با دستور قضائی مسئول فنی شرکت بازداشت و به کلانتری دلالت داده شد.

این مقام انتظامی در انتها گفت: شهرداری منطقه و اداره منابع طبیعی محدوده سوهانک شاکی این پرونده هستند و تلاش‌های پلیسی برای جلب سه کارگر متواری نیز در جریان است.

کد خبر 450727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =