همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست هماهنگی تامین و ساخت مسکن برای نیروهای مسلح گفت:در تلاش هستیم با به کارگیری مناسب همه ظرفیت های نیروهای مسلح و کشور ظرف مدت ۳ سال پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.

وزارت دفاع

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» امروز در نشست هماهنگی ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که با حضور وزیرراه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، معاونین هماهنگ کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیاد های تعاون نیروهای مسلح و معاونین هر دو وزارتخانه در ستاد وزارت دفاع برگزار شد، اظهار داشت: در تلاش هستیم با به کارگیری مناسب همه ظرفیت های نیروهای مسلح و کشور ظرف  مدت ۳ سال پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.

وی  گفت: از آنجایی که کارکنان نیروهای مسلح نقش محوری و اساسی در تأمین امنیت ملی و امنیت اجتماعی دارند لذا تأمین و ساخت مسکن برای این قشر از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وزیر دفاع با بررسی فعالیت های انجام شده در هر دو وزارتخانه در خصوص تأمین مسکن تأکید کرد: در ساخت مسکن باید با گذر از روش‌های سنتی و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون مالی، مشارکت بخش خصوصی و بهره گیری از زمین های نیروهای مسلح،   ساخت و تأمین مسکن مورد نیاز نیروهای مسلح را به شیوه صنعتی جلو ببریم.

وزیر دفاع در ادامه با تأکید بر برنامه‌ریزی اصولی ساخت محله، سرمایه گذاری در "صندوق یکم" به عنوان بخشی از منبع تأمین مالی، سرمایه گذاری برای خرید ۴۷ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور، مشارکت در ساخت و تأمین مسکن در ۲۱ استان، احصاء زمین های نیروهای مسلح و اقدام برای تغییر کاربری و دریافت منابع مالی از بانک ها را از شورای راهبری وزارت دفاع مطالبه کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم در این جلسه تعامل وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی را مصداقی از یکپارچگی اراده و تصمیم جدی برای تأمین مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: پروژه های مسکونی نیروهای مسلح که تأمین کنندگان امنیت، عزت و بازدارندگی در کشور هستند بایستی کاملاً پیشتاز و الگو باشد.

وی با بیان اینکه امروز در وزارت راه و شهرسازی موضوع زمین فروشی به طور کامل منتفی است، گفت:  در تلاش هستیم از طریق مشارکت با سازمان ها و تعاونی ها در حوزه تأمین و ساخت واحد های مسکونی با حذف رانت و ...  دغدغه تأمین مسکن عمومی را با جدیت پیگیری و کاهش دهیم.

وی در خصوص اینکه نیروهای مسلح تمام تلاش خود را در تأمین زمین های آماده ساخت در سراسر کشور به کار بندند، گفت: این زمین ها باید در نقاطی باشد که کمترین هزینه آماده سازی اعم از انشعابات گاز و برق را داشته باشد.

تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی ونیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی با موضوع ساخت و تأمین۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح در تیرماه امسال به امضاء رسید.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع این تفاهم نامه را در راستای اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا و نیز سیاست های حمایتی دولت و همچنین اهمیت موضوع مسکن در اقتصاد خانواده و رونق تولید و اشتغال عنوان کرده بود.

این تفاهم نامه تمامی کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح و سازمان ها، موسسات و شرکت های وابسته به نیروهای مسلح را شامل خواهد شد.

کد خبر 450247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار