مسکو - ایرنا: سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه در واکنش به تحریم وزیر امور خارجه ایران از سوی ایالات متحده اعلام کرد که این اقدامی شکست خورده است و ما نمی‌دانیم چرا آمریکایی‌ها از ابزار شکست خورده علیه ایران استفاده می‌کنند.

ماریا زاخارووا

ماریا زاخارووا امروز پنجشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به این پرسش که موضع روسیه در خصوص اقدام اخیر واشنگتن و تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چیست؟ با بیان این مطلب افزود: مشاهده می کنیم که تحریم امروز تنها اقدامی است که واشنگتن می تواند انجام دهد.

وی به شکل دیپلماتیک آمریکا را کشوری خواند که در برابر ایران به بن بست خورده است و اظهار داشت: آنها همه ابزار از جمله راه های دیپلماتیک برای حل مسائل را رها کرده اند و تنها به تحریم ایران روی آورده اند.

زاخارووا با بیان اینکه این ابزار کار نمی کند و به نظر می رسد تحریم تنها ابزار باقی مانده در دست آمریکا است، افزود: زمانی که کشور بزرگ از تحریم یکجانبه برای حل مسائل خود استفاده می کند نشانگر این است که در استفاده از دیگر امکانات ناتوان است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه خاطر نشان کرد:  این که چرا دولت آمریکا از این شیوه بن بست رسیده استفاده می کند پرسش بزرگی است که شما به عنوان خبرنگار می توانید از طرف آمریکایی بپرسید.

گفتنی است، خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده است، به تازگی اعلام کرده که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریمی خود قرار داده است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تحریم خود توسط دولت آمریکا گفته است: متشکرم که مرا تهدید بزرگی برای پیاده کردن اهداف و برنامه های تان قلمداد می کنید،  آمریکا می‌گوید مرا به عنوان «سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر جهان» تحریم کرده است؛ واقعیت آنقدر دردناک است؟

ظریف اظهار کرد:‌ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد؛ چرا که من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. متشکرم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می‌پندارید.

اقدام اخیر خزانه داری آمریکا که به طور مسلم در هماهنگی با رئیس جمهوری این کشور انجام شده است، به خوبی گویای آن است که ادعای مذاکرات بدون پیش شرط از سوی کاخ سفید، ادعایی پوچ است؛ چرا که با تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی، راه بر هرگونه مذاکره ای بسته شده است و مشخص نیست آمریکایی ها قرار است با چه کسی مذاکره کنند.

کد خبر 450062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =