همشهری آنلاین: معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت رفع پوسیدگی‌های دندانی دانش‌آموزان پایه ششم تحصیلی از سال ۹۷ تا کنون، گفت: هم اکنون پیش شرط ثبت‌نام دانش آموزان این مقطع در مدارس، عاری شدن از پوسیدگی دندان است.

درمان پوسيدگي‌هاي دنداني، پيش شرط ثبت نام دانش آموزان پايه ششم در مدارس

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی با اعلام این خبر در برنامه تفصیلی کارگاه مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: این طرح از سال ۹۷ شروع شد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم تحصیلی تحت پوشش آن قرار گرفتند.

وی افزود: ۳۲۰۰ واحد دندانپزشکی به صورت رایگان این تعداد دانش آموز را معاینه و دندان‌های پوسیده آنها را مداوا کردند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اتمام فاز اول طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون پیش شرط ثبت‌نام دانش آموزان این مقطع در مدارس، عاری شدن از پوسیدگی دندان است، گفت: این دانش آموزان پیش از ثبت نام باید با مراجعه به واحدهای بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در سراسر کشور ابتدا پوسیدگی دندان‌های خود را مداوا کنند بعد مجوز ثبت نام بگیرند.

رئیسی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح پیش بینی می‌کنیم دانش آموزان مقاطع تحصیلی هفتم، هشتم و نهم دبیرستان‌های کشور بعد از سه سال همه عاری از پوسیدگی دندان شوند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، وی تصریح کرد: گروه سنی ششم ابتدایی و این گروه سنی، گروه‌های هدف و مهم‌ترین رده سنی برای آموزش پذیری بهداشت دهان و دندان هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با اجرای طرح مذکور تاکنون ۷۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان شده‌اند.

وی در پایان گفت: پیش بینی می‌کنیم وضعیت کشور پس از پنج سال در شاخص پوسیدگی دندان به نقطه مطلوبی برسد.

کد خبر 449805
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی