همشهری آنلاین: فرمانده نیروی پدافندهوایی ارتش با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در عرصه کشف و شناسایی پرنده‌ها، گفت: امروز قادریم انواع مختلف هواپیماها و پهپادهای رادارگریز را کشف کنیم.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در نخستین همایش سراسری خاطره گویی و روایتگری مدافعان آسمان ایران که در ستاد نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد، با بیان این خبر به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند هوایی اشاره کرد و گفت: پدافند با استفاده از تجربیات هشت سال دفاع مقدس و به برکت خون شهدای پدافند هوایی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و ما امروز قادر هستیم انواع مختلف هواپیماها و پهپادهای به اصطلاح رادارگریز دشمن را کشف کنیم و این تنها بخشی از توانمندی پدافند هوایی ارتش است.

 فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس تنها با رژیم بعث عراق نمی‌جنگیدیم و در واقع با ۳۴ کشور دنیا در جنگ بودیم و نیروی هوایی عراق در طول جنگ تحمیلی چند بار بازسازی و نوسازی شد و ما با پیشرفته‌ترین هواپیماهای دنیا درگیر بودیم و توانستیم فقط در یک عملیات بیش از ۷۰ فروند هواپیمای دشمن را سرنگون کنیم.

صباحی فرد با اشاره به دستاوردهای بومی این نیرو تأکید کرد امروز در حوزه سامانه‌های راداری به خودکفایی کامل دست یافتیم و با قدرت انواع هواپیماهای پیشرفته آمریکایی را کشف و به آنها اخطار می‌دهیم.

وی افزود: پدافند امروز پدافند ۴۰ سال قبل نیست و سامانه‌های بومی ما باعث شده است تا دشمنان بدانند که اگر بخواهند با ما درگیر شوند ضربات سختی خواهند خورد.

 در پایان این مراسم از پیشکسوتان پدافند هوایی با اعطای هدیه و لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 449733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

دیدگاه خوانندگان