به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش آقایان با شرکت ۲۵۰ ورزشکار از صبح روز پنجشنبه (۳ مرداد) در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شد و با قهرمانی تیم آذربایجان شرقی خاتمه یافت.
تیم ایلام به عنوان نایب قهرمانی رسید و استان اصفهان نیز در جایگاه سوم ایستاد.
نتایج برترینهای این دوره از مسابقات به شرح زیر است:
- ۱۰ هزار متر پیادهروی
۱- حمیدرضا زورآوند - همدان - ۴۵:۲۱.۱۹
۲- آرمین شاهملکی - همدان - ۴۶:۲۱.۵۸
۳- علیرضا بختیاری - همدان - ۴۷:۰۲.۵۲
- ۱۱۰ متر با مانع
۱- میلاد سیار - کردستان - ۱۴.۵۱
۲- علی سلامتیان - قم - ۱۴.۶۸
۳- سیدمرتضی حسینی - فارس - ۱۴.۸۱
- ۱۰۰ متر
۱- رضا قاسمی - اصفهان - ۱۰.۶۳
۲- مهران حسینی - مازندران - ۱۰.۷۵
۳- میثم رشیدی - کردستان - ۱۰.۸۱
- پرتاب دیسک
۱- سجاد پیرآیقرچمن - آذربایجان شرقی - ۵۷.۱۱
۲- بهنام شیری - اردبیل - ۵۵.۸۴
۳- حسین رسولی - مرکزی - ۵۵.۰۴
- ۴۰۰ متر
۱- مهدی پیرجهان - آذربایجان شرقی - ۴۷.۰۱
۲- علی سلیمانی - آذربایجان شرقی -۴۷.۳۸
۳- مهدی رحیمی - اصفهان - ۴۷.۶۳
- ۱۵۰۰ متر
۱- سید امیر زمانپور - همدان - ۴:۰۲.۲۳
۲- علی فهیمی - لرستان- ۴:۰۲.۶۶
۳- مسلم نیادوست - فارس - ۴:۰۳.۰۵
- پرتاب وزنه
۱- محمدرضا طیبی- مازندران - ۱۸.۵۶
۲- مهدی صابری -اصفهان- ۱۸.۴۷
۳- شاهین جعفری - تهران الف - ۱۸.۳۶
- پرش طول
۱- محمد قائدزاده - بوشهر - ۷.۴۳
۲- میلاد دریساوی - قم- ۷.۳۲
۳- سبحان طاهرخانی - تهران الف - ۷.۲۶
- ۴ در ۱۰۰ متر امدادی
۱- اصفهان - ۴۱.۳۴
۲- کردستان - ۴۱.۴۳
۳- قم - ۴۱.۸۹
- پرش ارتفاع
۱- کیوان قنبرزاده - مازندران - ۲.۱۸
۲- مهدی نشان - یزد - ۲.۰۶
۳- رضا سلیمی - لرستان - ۲.۰۳
- ۵۰۰۰ متر
۱- جلیل ناصری - ایلام - ۱۵:۰۲.۰۹
۲- خلیل ناصری - ایلام - ۱۵:۰۲.۶۹
۳- پژمان کرزهای - همدان - ۱۵:۰۷.۳۴
- ۴۰۰ متر با مانع
۱- مهدی پیرجهان - آذربایجان شرقی - ۴۹.۵۳ (رکورد جدید ملی)
۲- رضا ملکپور - قم - ۵۲.۸۸
۳- دانیال بیباک - بوشهر - ۵۴.۳۷
- ۸۰۰ متر
۱- پژمان یارولی - کرمانشاه - ۱:۴۹.۲۹
۲- عبدالرحیم درزاده - سیستان و بلوچستان - ۱:۵۰.۱۸
۳- علی عالمی - همدان - ۱:۵۱.۶۰
- ۲۰۰ متر
۱- علی خدیور - کیش - ۲۱.۲۵
۲- رضا قاسمی - اصفهان - ۲۱.۷۲
۳- حمیدرضا نجفی - هرمزگان - ۲۱.۷۷
- پرش سهگام
۱- حمیدرضا کیا - گلستان - ۱۶.۰۰ (رکورد جدید ملی جوانان ایران)
۲- امیر هزامی - خوزستان - ۱۵.۲۷
۳- وحید صدیق - مازندران - ۱۵.۲۵
- ۳۰۰۰ متر با مانع
۱- خلیل ناصری - ایلام - ۹:۰۹.۵۸
۲- همایون همتی - کرمانشاه - ۹:۱۲.۲۲
۳- مسلم نیادوست - فارس - ۹:۱۳.۷۷
- ۱۰۰۰۰ متر
۱- جلیل ناصری - ایلام - ۳۱:۵۶.۴۲
۲- حسن عابدی - فارس- ۳۲:۱۴.۵۰
۳- پژمان کرزهای - همدان - ۳۲:۴۶.۶۹
- پرش با نیزه
۱- سید علی حسینی - قم - ۴.۴۰
۲- حسین فلاح - تهران الف- ۴.۴۰
۳- محمدعلی زابلی - قم-۴.۲۰
- پرتاب چکش
۱- مهدی محمدی- گلستان - ۶۱.۳۴
۲- علی مرادی - آذربایجان غربی- ۵۸.۶۲
۳- شاهین احمدی - آذربایجان غربی - ۵۵.۶۸
- ۴ در ۴۰۰ متر امدادی
۱- آذربایجان شرقی - ۳:۱۵.۹۰
۲- سیستان و بلوچستان - ۳:۲۰.۴۶
۳- اصفهان - ۳:۲۲.۷۰
- پرتاب نیزه
۱- یونس یوسفوند- البرز - ۷۲.۲۴
۲- مصطفی نیکخواه - کهگیلویه و بویر احمد- ۶۹.۰۴
۳- علی پیروج - کهگیلویه و بویر احمد -۶۵.۵۳
- دهگانه
۱- عباس نیکباف - لرستان - ۵۹۷۲
۲- محمدرضا اصلانی - یزد - ۵۸۲۱
۳- مهدی شاهپسند - همدان - ۵۸۱۱
- نتیجه تیمی
۱- آذربایجان شرقی - ۴ طلا و ۱ نقره
۲- ایلام - ۳ طلا و ۱ نقره
۳- اصفهان- ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز
۴- همدان - ۲ طلا، ۱ نقره و ۵ برنز
۵- مازندران - ۲ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز
۶- گلستان- ۲ طلا
۷- قم- ۱ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز
۸- کردستان و لرستان به طور مشترک - ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز
نظر شما