همشهری آنلاین: نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است در اقتصاد ایران فعالیت‌های غیرمولد همواره سودآورتر بوده‌اند و با وجود تمام اقدامات هنوز این فعالیت‌ها به کار خود ادامه می‌دهند.

6 هزار مسکن مهر بلاتکلیف روی دست آذربایجان شرقی

به گزارش ایسنا، سید فرید موسوی در همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد بازار مسکن دو برابر تورم در بیست سال گذشته سودآور بوده و در حوزه غیرمولد فعال در بخش مسکن این عدد ۱.۴ برابر تورم بوده است و متاسفانه این روند ادامه داشته است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از چند ماه قبل بررسی طرحی را آغاز  کرد که به مقابله با فعالیت‌های غیرمولد اختصاص داشت. دولت اعلام کرد که مستقیما لایحه‌ای در این زمینه ارائه خواهد کرد و چند روز قبل وقتی این لایحه به مجلس رسید مشاهده کردیم که مسکن از آن حذف شده است و این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد برخی فعالیت‌های غیرمولد در بازار مسکن هنوز بسیار سودآور است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی باید از تولیدکنندگان مانند سربازان حمایت شود، تصریح کرد: وقتی رتبه ایران در شاخص کسب و کار ۱۲۸ است، یعنی برای سرمایه‌گذاران ۱۲۷ گزینه بهتر از ایران وجود دارد و باید از فعالان اقتصادی حمایت لازم انجام شود.

موسوی به روندهای طولانی‌مدت اداری در ایران اشاره کرد و افزود: در ایران برای حل یک دعوای مالیاتی ۲۳۰ روز زمان نیاز است اما همین فرآیند در امارات متحده عربی کمتر از ۱۵ روز زمان می‌برد و این موضوع نیاز به تغییرات بنیادی دارد.

کد خبر 449456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =