همشهری آنلاین: سازمان هواشناسی با پیش‌بینی یک هفته بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی برای ۱۸ استان کشور، اعلام کرد: از روز جمعه آینده هوا در برخی مناطق کشور خنک می‌شود.

باران و رعد و برق ادامه دارد

به گزارش تسنیم، در ساعات بعدازظهر و اوایل جمعه ۴ مرداد ماه برای شمال آذربایجان شرقی، ‌ جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان، ‌ نیمه جنوبی فارس و نیمه جنوبی کرمان، ‌ رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و برای خراسان شمالی، ‌ ارتفاعات البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده، صاعقه و وزش باد و برای استان‌های گلستان و شرق مازندران رگبار، ‌ رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

بعدازظهر و اوایل شب شنبه ۵ مرداد ماه در شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، نیمه جنوبی کرمان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده گاهی صاعقه و وزش باد روی خواهد داد.

در ساعات بعدازظهر و اوایل شب یکشنبه ۶ مرداد نیز برای شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی فارس، برخی مناطق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید و صاعقه و برای ارتفاعات استان‌های زنجان، ‌ قزوین، ‌ البرز، تهران، سمنان، ‌کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان رگبار پراکنده، وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۶ و ۷ مرداد به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و برخی مناطق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید موقتی و صاعقه و در شرق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شرق فارس، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، ‌ تهران و سمنان رگبار پراکنده، ‌ صاعقه و وزش باد روی می‌دهد.

روزهای جمعه و شنبه هفته آینده با نفوذ جریانات خنک شمالی ضمن کاهش دما در این مناطق دریای خزر مواج خواهد بود. طی مدت یاد شده در جنوب تهران، قم، ‌البرز، قزوین، مرکزی، غرب اصفهان، ‌ یزد، جنوب سمنان، کرمان، شرق خراسان جنوبی سرعت باد افزایش یافته که در برخی مناطق موجب وقوع پدیده گرد و خاک خواهد شد.

  • جمعه ۴ مرداد؛ رگبار باران و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها در انتظار ۶ استان کشورمان

سازمان هواشناسی کشور همچنین برای جمعه چهارم مرداد ماه در ۶ استان کشورمان، رگبار و رعدوبرق شدید، وزش باد شدید و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش‌بینی کرده است.

سازمان هواشناسی کشور در توصیف سامانه‌های بارشی مورد انتظار، رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق شدید و وزش باد شدید موقتی در ساعات بعد از ظهر امروز جمعه چهارم مرداد ماه و بعداز ظهر فردا شنبه در مناطق جنوب سیستان وبلوچستان، جنوب شرق فارس، جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان پیش‌بینی کرد.

بر این اساس، وقوع صاعقه و برق گرفتگی، سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود لذا هموطنان عزیز از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کرده و به‌منظور جلوگیری از برق‌گرفتگی از تردد در مناطق کوهستانی و مرتفع خودداری کنند.

هچنین در دامنه‌های البرز در استان‌های مازندران و گلستان به دلیل رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق موقتی در ساعات بعداز ظهر جمعه ۴ مرداد ماه، رگبار و رعدوبرق ناگهانی و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 449271
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی