همشهری آنلاین: فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: طی چند روز گذشته ۲۰۲ هکتار از مزارع کشاورزان و مراتع طبیعی شهرستان‌های ایلام و ایوان در آتش سوخت.

جنگل آتش

به گزارش ایلنا، سردار "نورعلی یاری" با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با سامانه ۱۱۰ مبنی بر وقوع چند فقره آتش سوزی در نقاط مختلف استان، ماموران انتظامی شهرستان های تابعه جهت بررسی موضوع به محل های اعلامی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مقدار تقریبی ۲۰۲ هکتار از مزارع و مراتع طبیعی کشاورزان ایلامی دچار حریق شده است، افزود: گزارش ماموران انتظامی حاکی از آن است که یک هکتار از مزارع گندم کشاورزان واقع در بانگنجاب، ۲۰۰ هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی گنجوان و یک هکتار از محصولات کشاورزی (پیچر) بخش زرنه ایوان دچار آتش سوزی شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با حضور به موقع نیرو های مردمی، سپاه، بسیج، ماموران انتظامی و منابع طبیعی، این آتش سوزی ها بدون خسارت جانی مهار شد، گفت: علت  آتش سوزی ها از طریق مراجع قضائی در حال  پیگیری است.

فرمانده انتظامی استان از شهروندان خواست که در حفظ مراتع و جنگل ها به عنوان یک میراث ملی کوشا باشند؛ در صورت وقوع کوچکترین حادثه آتش سوزی، در اسرع وقت از طریق مرکز فوریت های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند، تا با همکاری سایر دستگاه های خدمت رسان از گسترش آتش و خسارت دیدن مزارع و منابع طبیعی جلوگیری شود.

کد خبر 448900

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار