همشهری آنلاین: شرکت‌ هواپیمایی بریتیش ایرویز و لوفت هانزا روز شنبه به‌طور ناگهانی اعلام کردند که پروازهای خود به مقصد قاهره پایتخت مصر را موقتا لغو کرده‌اند.

هواپيما

به گزارش یورونیوز، دلیل این موضوع، «نگرانی‌های امنیتی» عنوان شده اما جزییاتی بیشتری درباره آن ذکر نشده است.

شرکت بریتانیایی بریتیش ایرویز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در تمام فرودگاه‌های دنیا به‌طور مرتب شرایط امنیتی را بررسی می‌کنیم و پروازها به مقصد قاهره را به مدت هفت روز به حالت تعلیق در می‌آوریم. »

بریتیش ایرویز این اقدام را احتیاطی عنوان کرد تا بتوانند شرایط ارزیابی‌های بیشتر را فراهم کنند.

شرکت آلمانی لوفت‌هانزا هم ساعاتی پس از تصمیم بریتیش ایرویز اعلام کرد که پروازهای خود از مبدا مونیخ و فرانکفورت به قاهره را در روز شنبه لغو کرده است اما این شرکت پروازهای خود را در روز یکشنبه ۲۱ ژوئیه از سر گرفت.

شرکت بریتانیایی بریتیش ایرویز همچنین تاکید کرده است که هیچ هواپیمایی تا زمانیکه شرایط ایمن نباشد پرواز نمی‌کند. طبق گزارش رویترز یکی از سخنگوهای این شرکت هواپیمایی در مقابل درخواست اطلاعات بیشتر درباره تعلیق پروازها گفت: «ما هرگز درباره مسائیل امنیتی حرف نمی‌زنیم. »

  • آمریکا به شهروندانش برای سفر به مصر هشدار داد

از سوی دیگر مصر اعلام کرد که تصمیم به تعلیق پروازهای قاهره از سوی بریتیش ایرویز توسط وزارت حمل و نقل یا امور خارجه بریتانیا گرفته نشده است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده نیز روز جمعه گذشته به شهروندان خود درباره سفر به مصر هشدار داده و به خطرات سفر به مصر به‌دلیل «تهدیدهای تروریستی از سوی گروه‌های مخالف سیاسی» اشاره کرده است.

این وزارتخانه همچنین نسبت به احتمال انجام حملات تروریستی در هر نقطه از مصر مخصوصا شهرهای بزرگ هشدار داده است.

کد خبر 448711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =