ترکیب تیم‌های تبریزی برای حضور در مسابقات فوتبال رده‌های مختلف کشور مشخص شد و امسال ۵ تیم به عنوان نمایندگان این شهر در رده‌های مختلف رقابت‌های فوتبال کشور به میدان خواهند رفت.

تبریز با 5 نماینده در فصل جدید فوتبال

به گزارش همشهری، ‌ مسابقات فوتبال کشور طبق روال هر سال در ۴ رده لیگ برتر، دسته یک، دسته ۲ و دسته ۳ برگزار می‌شود و ۵ تیم تبریزی در رده‌های مختلف این مسابقات حضور دارند. تراکتور و ماشین‌سازی نماینده تبریز در لیگ برتر هستند و تراکتوری‌ها به عنوان نماینده اول فوتبال تبریز امسال برای کسب قهرمانی تلاش می‌کنند. هر چند تیم ماشین‌سازی هم گوشه چشمی به رده‌های بالای جدول و کسب سهمیه آسیایی دارد. در لیگ دسته یک هم شهرداری تبریز واگذار شد و امسال قرار است با نام تیم علم و ادب تبریز در این رقابت‌ها شرکت کند.

پس از اعلام آمادگی باشگاه شهرداری تبریز به اداره ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی مبنی بر واگذاری امتیاز لیگ یکی تیم فوتبال این باشگاه و موافقت مشروط‌(واگذاری صرفا در داخل استان) این اداره که به عنوان متولی عالی ورزش در استان شناخته می‌شود باشگاه علم و ادب تبریز طی مکاتبه رسمی با اداره ورزش و جوانان و شهرداری تبریز آمادگی خود را برای در اختیار گرفتن این امتیاز اعلام کرد و پس از بررسی و تایید صلاحیت باشگاه خواهان امتیاز، موافقت کمیسیون ماده ۵ و توافق نهایی طرفین(شهرداری تبریز و باشگاه علم و ادب) امتیاز لیگ یکی تیم فوتبال شهرداری تبریز به صورت رسمی به باشگاه علم و ادب تبریز واگذار شد. اما تبریزی‌ها در لیگ دسته ۲ نماینده‌ای ندارند و در لیگ دسته ۳ تیم‌های محتشم و هرماس تیم‌های تبریزی حاضر در این مسابقات خواهند بود. نکته قابل قابل در مورد نمایندگان فوتبال تبریز، خصوصی بودن هر پنج تیم است و دیگر هیچ تیمی از تبریز در فوتبال با بودجه یا حمایت دولتی حضور ندارد.

کد خبر 448625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =