ترکیب تیم‌های تبریزی برای حضور در مسابقات فوتبال رده‌های مختلف کشور مشخص شد و امسال ۵ تیم به عنوان نمایندگان این شهر در رده‌های مختلف رقابت‌های فوتبال کشور به میدان خواهند رفت.

تبریز با 5 نماینده در فصل جدید فوتبال

به گزارش همشهری، ‌ مسابقات فوتبال کشور طبق روال هر سال در ۴ رده لیگ برتر، دسته یک، دسته ۲ و دسته ۳ برگزار می‌شود و ۵ تیم تبریزی در رده‌های مختلف این مسابقات حضور دارند. تراکتور و ماشین‌سازی نماینده تبریز در لیگ برتر هستند و تراکتوری‌ها به عنوان نماینده اول فوتبال تبریز امسال برای کسب قهرمانی تلاش می‌کنند. هر چند تیم ماشین‌سازی هم گوشه چشمی به رده‌های بالای جدول و کسب سهمیه آسیایی دارد. در لیگ دسته یک هم شهرداری تبریز واگذار شد و امسال قرار است با نام تیم علم و ادب تبریز در این رقابت‌ها شرکت کند.

پس از اعلام آمادگی باشگاه شهرداری تبریز به اداره ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی مبنی بر واگذاری امتیاز لیگ یکی تیم فوتبال این باشگاه و موافقت مشروط‌(واگذاری صرفا در داخل استان) این اداره که به عنوان متولی عالی ورزش در استان شناخته می‌شود باشگاه علم و ادب تبریز طی مکاتبه رسمی با اداره ورزش و جوانان و شهرداری تبریز آمادگی خود را برای در اختیار گرفتن این امتیاز اعلام کرد و پس از بررسی و تایید صلاحیت باشگاه خواهان امتیاز، موافقت کمیسیون ماده ۵ و توافق نهایی طرفین(شهرداری تبریز و باشگاه علم و ادب) امتیاز لیگ یکی تیم فوتبال شهرداری تبریز به صورت رسمی به باشگاه علم و ادب تبریز واگذار شد. اما تبریزی‌ها در لیگ دسته ۲ نماینده‌ای ندارند و در لیگ دسته ۳ تیم‌های محتشم و هرماس تیم‌های تبریزی حاضر در این مسابقات خواهند بود. نکته قابل قابل در مورد نمایندگان فوتبال تبریز، خصوصی بودن هر پنج تیم است و دیگر هیچ تیمی از تبریز در فوتبال با بودجه یا حمایت دولتی حضور ندارد.

کد خبر 448625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار