کاظم گلخنی - خبرنگار: نوسانات و قطعی طولانی‌مدت برق در برخی از روستاهای بشاگرد باعث سوختن لوازم برقی و فاسد شدن مواد غذایی شده است.

روستای بشاگرد

۲ هفته بی‌برقی، گلایه اهالی بیش از ۵۰ روستای بشاگرد را به دنبال داشته است.  یک فعال رسانه‌ای بشاگردی با اشاره به قطعی‌های طولانی‌مدت و نوسان برق آن هم در فصل تابستان که باعث سوختگی لوازم برقی بسیاری از خانواده‌های روستایی شده است، به همشهری گفت: علاوه بر خسارت‌های ناشی از سوختن لوازم برقی، قطعی آن باعث فاسد شدن مواد غذایی هم شده است. «عابد قاسمی» افزود: ۵۰ روستای بشاگرد طی حدود ۱۲ روز با بیش از ۷۰ ساعت قطعی و نوسان برق مواجه بوده‌اند.

یکی از اهالی بخش گافر بشاگرد نیز بیان کرد: روز ۱۸ تیر ۲۲ ساعت برق بخش‌های درابسر، گافر و پارامونت قطع شد. این قطعی در روز ۱۶ تیر ۱۸ ساعت طول کشید.   «کریمی» گفت: ۲۴ تیر نیز ۸ ساعت اهالی روستاهای بشاگرد شاهد قطعی برق بودند. این قطع و وصل برق با نوسان زیاد باعث سوختگی لوازم برقی و خراب شدن مواد غذایی شده است.

یکی از اهالی روستای ملکن بشاگرد نیز با گلایه از عملکرد شرکت توزیع برق شهرستان بشاگرد به همشهری گفت: اهالی روستاهای بشاگرد طی ۲ هفته متوالی قطعی برق طولانی‌مدت را تجربه کردند. «عباس امینی» افزود: در این شرایط اقتصادی، خسارت‌های وارده به لوازم برقی موجب نارضایتی مردم شده است.

وی ادامه داد: مسئولان شرکت برق منطقه‌ای استان پیش از این اعلام کرده بودند که در صورت نوسان برق و خسارت به لوازم برقی، خسارت پرداخت می‌کنند. حالا منتظریم این خسارت به مردم محروم این منطقه پرداخت شود. بخش‌های درابسر، گافر و پارامونت با جمعیتی در حدود ۷ هزار نفر از مناطق محروم شهرستان بشاگرد در شرق هرمزگان هستند.

کد خبر 448574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار