نیلوفر جلالی: با خنده‌ای سراسر شیطنت می‌گوید: «همه می‌ترسن، حتی وقتی می‌دونن الکیه». سوسک روباتیک را می‌گوید؛ «حتی بعضی‌ها از صدای ویبره‌اش می‌ترسن.

آدامس

روشن که می‌شه انگار یک تراکتور روشن شده! رنگش هم عالیه و خوب حرکت می‌کنه. » کیف می‌کند از اینکه همه را می‌ترساند و خودش از این شوخی‌ها لذت می‌برد. روی مشخصات سوسک روباتیک نوشته‌اند؛ سبک بازی: غافلگیری! همین نکته است که بعضی شوخی‌ها را برای اجراکنندگان، جذاب و البته برای فرد غافلگیر شونده، به تجربه‌ای شاید ناخوشایند تبدیل کند. حتماً شما هم در خانواده‌تان بچه‌هایی داشته‌اید که منتظر مانده‌اند به آشپزخانه بروید تا نمایش هیجان‌انگیز خود را با سوسک‌های روباتیک یا مارهای پلاستیکی و رتیل‌های پمپی، روی صحنه ببرند و از عکس‌العمل شما اوقات خوشی را برای خودشان رقم بزنند.

یکی از این ابزار شوخی آدامس سوسکی است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. همان آدامس موزی که به شما تعارف می‌کنند و وقتی با خوشحالی آدامس نطلبیده را بیرون می‌کشید یک سوسک از آن سربرمی‌آورد. جز سوسک‌ها و مورچه‌ها و دیگر حشرات، ابزار شوخی این روزها خیلی متنوع‌تر هم شده‌اند. بسته چیپس جهنده که وقتی درش را باز می‌کنی یک مار از آن بیرون می‌پرد. خودکار جوهرپاش هم از آن شوخی‌های روی اعصاب است. وقتی که برای دقایقی فکر می‌کنی دستانت جوهری شده اما جوهر رنگی بعد از مدتی بدون رنگ می‌شود. دندان شوخی مدل گریزلر هم از آن دست ابزار بامزه است که با گذاشن آن می‌توانید یک ست دندان طلای براق و بامزه داشته باشید.

مدل‌های دیگری که خارجی‌ها در جشن هالووین استفاده می‌کنند، این روزها در بازار ایران هم یافت می‌شود. مثلاً تبری که در سر فرو رفته است یا دندان و خون مصنوعی یا زبان مصنوعی که با استفاده از این زبان یک‌سری حرکات عجیب و دور از تصور می‌شود انجام داد. مثلا زبان خود را بیرون می‌آورند و میخ یا سوزنی را از آن عبور می‌دهند و با ترساندن دیگران اسباب شادی خود را فراهم می‌کنند. مدل میخ مصنوعی هم وجود دارد که انگار میخ داخل انگشت فرو رفته و از آن خون بیرون می‌ریزد.

البته شوخی‌ها حتماً لازم نیست محدود به ابزار خاصی باشد. بدون ابزار هم می‌توان شوخی‌های جذابی را خلق کرد. شوخی‌ها اغلب خبیثانه هستند و بیشتر آنها باعث هدررفت پول یا وسایل می‌شوند، اما تعدادی شوخی‌های سرکاری هم وجود دارند که  آزار کمی به طرف مقابل می‌رسانند؛ مثلا ایمیل دوست یا همکارتان را در سایت‌های مختلف خبری وارد کنید تا هر روز برایشان یک مشت اخبار و تبلیغات ایمیل شود.

یا اینکه عکس داخل قاب عکس‌های روی دیوارها و طاقچه‌های خانه را کم‌کم عوض کنید. هر روز یکی از عکس‌های خانوادگی را با عکس یک بازیگر جایگزین کنید. ممکن است مادر شما تا مدتی حتی متوجه تعویض عکس برادرتان با مثلاً عکس ساموئل ال‌جکسون نشود! مارهای پلاستیکی‌ای که در بازار وجود دارند را می‌توانید در لباس‌ها یا وسایل دوست‌تان پنهان کنید. اگر از مارها وحشت داشته باشند، بهتر است یک دوربین آماده هم برای فیلم گرفتن از رفیق خود وقتی وسط لباس‌هایش مار را می‌بیند، دم دست‌تان باشد.

جایگزین‌کردن شکر به جای نمک داخل نمک‌پاش یا برعکس، گذاشتن نمک داخل شکرپاش هم از آن شوخی‌هایی است که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. البته اگر هر کدام از این شوخی‌ها را اجرا کردید، منتظر عواقبش هم باشید. هر چه باشد خودتان سر شوخی را باز کرده‌اید.

کد خبر 448451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =