همشهری آنلاین: بیماری‌های حیات‌وحش و چالش‌های آن در قالب کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش بررسی و راهکارهای عملی در راستای ارتقای نظام مراقبت در این زمینه ارائه می‌شود.

بیماری‌های حیات‌وحش بررسی می‌شود

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، اولین کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات‌وحش با تاکید بر چالش‌ها، نیازها و راهکارهای حفاظت و نظام مراقبت در این حوزه و نیز نقش آن در سلامت واحد، آذر امسال توسط پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، صندوق ملی محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سازمان‌ها، مراکز علمی- پژوهشی و سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، برگزار می‌شود.

سخنگوی دبیرخانه کنگره، مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره را تبادل‌نظر و بررسی چالش‌های موجود در زمینه حفاظت، بهداشت و مدیریت بیماری‌های حیات‌وحش و ارتقای همکاری‌های بین بخشی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های مشترک، دانست.

محمود مرعشی افزود: جلب مشارکت صاحب‌نظران و آشنایی با شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در حوزه حفاظت و بیماری‌های حیات وحش و بهره‌گیری از دانش و فناوری‌های نوین و همچنین ارائه راهکارهای نظام مراقبت در کنترل و مدیریت بیماری‌های حیات وحش را از اولویت‌های کنگره است.

وی، بیماری‌های حیات‌وحش (رخداد، پایش، مراقبت)، سلامت واحد و حیات وحش با رویکرد بیماری‌های مشترک، نقش و مدیریت بهداشتی مراکز نگهداری حیات‌وحش و امداد و نجات و مدیریت بحران در حیات وحش را از جمله محورهای اصلی این کنگره برشمرد.

به گفته مرعشی، نقش تغییرات اقلیمی بر بقای گونه‌ها و زیستگاه‌ها، عوامل تهدید و اثرات متقابل انسان و حیات‌وحش، گونه‌های مهاجم و رها شده و اثرات آن‌ها بر محیط زیست، روش‌های نوین حفاظت از حیات وحش از دیگر محورهای اصلی این کنگره است.

صاحبنظران و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.wildlifedisease.ir مراجعه و آخرین اخبار و جزییات کنگره را دریافت کنند.

کد خبر 448016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

دیدگاه خوانندگان