مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۶
۰ نفر

استاندار یزد در نشست مجمع نمایندگان استان با نمایندگان بانک مرکزی گفت: شاهد حضور صاحب‌نظران و فعالان زیادی در بخش خصوصی هستیم که شنیدن نظراتشان می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های ارزی بانک مرکزی موثر باشد.

محمدعلی طالبی

 به گزارش همشهری، «محمدعلی طالبی» در نشست مجمع نمایندگان استان با حضور «سید امیرحسین طیبی‌فرد» معاون حقوقی و امور مجلس و «مهدی کسرایی‌پور» مدیر کل سیاست‌ها و مقررات بانک مرکزی و جمعی از صنعتگران استان برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم این سفر باعث گشایش در بسیاری از حوزه‌ها و رفع مشکلات ارزی صنعتگران و صادرکنندگان استان شود.

وی با اشاره به انتقادات صنعتگران از سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، افزود: تغییرات فراوان در دستورالعمل‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه مسائل ارزی باعث ایجاد مشکل برای صادرکنندگان شده که البته خوشبختانه این روند در ماه‌های اخیر به ثبات نسبی رسیده است. استاندار یزد از دیگر مشکلات موجود در تصمیمات بانک مرکزی را حضور نداشتن ذی‌نفعان در روند تصمیم‌گیری‌ها دانست و بیان کرد: جای خوشحالی است که در استان شاهد حضور صاحب‌نظران و فعالان بسیاری در بخش خصوصی هستیم که در سطح کشور می‌توانند نظرات ارزشمندی برای ارائه داشته باشند و در این جلسه به‌صورت اجمالی با تعدادی از این نظرات آشنا شدیم.

طالبی در ادامه با اشاره به نظرات صنعتگران در این جلسه به عنوان عصاره‌ای از دیدگاه‌ها و پیشنهادات بخش صنعتی و خصوصی درباره مسائل ارزی، تصریح کرد: از بانک مرکزی درباره می‌کنم تا در فضایی مناسب، پذیرای این افراد باشد تا نظرات خود را به صورت مبسوط بیان کنند و در نهایت منجر به پاسخگویی به این مشکلات شود.

وی با اشاره به پیشنهاد صنعتگران استان در زمینه معرفی و حضور نماینده‌ای در بانک مرکزی، ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم بانک مرکزی هم یک نماینده در استان برای پاسخگویی و پیگیری سوالات و ابهامات صادرکنندگان و واحدهای تولیدی در استان داشته باشد. استاندار یزد با اشاره به بسته بودن چارچوب دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های بانک مرکزی در برخی از موارد، تصریح کرد: در بسیاری از موارد خاص و استثنایی در جهت گشایش مشکلات با بانک مرکزی مکاتبه کرده‌ایم اما دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های موجود، آنچنان که باید فضا را برای حل مشکل فراهم نمی‌کنند و برای حل این مساله پیشنهاد می‌کنم بانک مرکزی با طراحی مکانیزمی ویژه و اعطاء اختیارات خاص در جهت حل بعضی مشکلات موردی حرکت کند.

طالبی همچنین به موضوع پیگیری مطالبات معدنکاران استان پرداخت و ضمن تقدیر از مجمع نمایندگان استان برای همکاری و پیگیری‌های انجام شده در این رابطه، گفت: برای پیگیری مطالبات معدنکاران در قالب کمیته‌ای که در استان تشکیل شده، اقدامات لازم را با هماهنگی نمایندگان انجام می‌دهیم. وی خواستار مکاتباتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت شفاف شدن اختیارات استان شد و افزود: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر هفته گذشته به استان یزد بر تحقق مطالبات و پرداخت بودجه‌های معین شده استان تاکید داشت. استاندار یزد در پایان سخنان خود همچنین از برگزاری جلسه‌ مشترکی برای هماهنگی و ایجاد وحدت نظر با استانداران منطقه ۶ کشور که دارای مطالبات مشترکی در حوزه معدنی هستند، خبر داد.

کد خبر 447985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار