بهناز رحیمیان -خراسان رضوی ـ خبرنگار: از سند برش منطقه‌ای برنامه میان‌مدت شهرداری مشهد رونمایی شد.

شهریار آل‌ شیخ

معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهردار مشهد در آیین رونمایی از این سند اظهار کرد: این برنامه علاوه بر تدوین‌عملکرد ۴ ساله شهرداری، مدل جدیدی از برنامه‌ریزی‌ ساختاری است که به استقلال بیشتر مناطق کمک می‌کند و انتخاب و مدیریت را در مناطق آسان خواهد کرد.   «شهریار آل‌ شیخ» ادامه داد: در این برنامه، تحقق برنامه‌ها به صورت لحظه‌ای قابل رصد است و شاخص ها به صورت ثبتی، قطعی و سیستمی ارائه می‌شود و پیشرفت برنامه در هر مقطعی رصد خواهد شد.  

وی با اشاره به این‌که در این برنامه از مدل سبد پروژه‌ای که مدل انتخابی مدیریتی و کاملا به‌روز است استفاده شده، افزود: در این برنامه هر زمان می‌توان پروژه تعریف کرد و پروژه را با شاخص های برنامه تطبیق داد و به سبد پروژه منتقل کرد. همچنین از دانشنامه روستاهای حریم شهر که به صورت کامل تدوین شده است، رونمایی شد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهردار مشهد در مورد آن گفت: این دانشنامه حاصل یک کار میدانی و پژوهشی ارزشمند است که بر مبنای اسناد مرتبط و نگاه فرهنگی و اجتماعی جمع‌آوری شده است.

آل شیخ با اشاره به این‌که پس از ابلاغ طرح جامع مشهد، حریم مشهد به ۳ برابر وضعیت موجود افزایش یافت، توضیح داد: اطلاعات و پایه دانشی ما درباره حریم روستاها و نقشه‌های حریم بسیار کم بود و به مجموعه کاملی از اطلاعات حریم نیاز داشتیم. ساختار جدید یک گام مطالعاتی همکاران ما در دانشگاه فردوسی است و اشراف کامل در وضعیت حریم شهر را به ما می‌دهد.  

وی با بیان این‌که این دانشنامه باز در فضای اینترنت قرار گرفته است و امکان توسعه آن وجود دارد، تصریح کرد: از این طریق دستگاه‌های مختلف قادر به بارگذاری اسناد هستند همچنین در موضوعات فرهنگی و اجتماعی به ‌ویژه در پیشینه‌های تاریخی و وضعیت اجتماعی ارتباطی و مردم‌شناختی موضوعات از سوی مردم می‌تواند بارگذاری شود که به ایجاد هویت و دلبستگی بیشتر مردم به مجموعه زیستی خود منجر می‌شود.  

معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهردار مشهد در ادامه گفت: در آستانه افتتاح اولین شهرداری الکترونیک در مشهد هستیم که ورود ارباب رجوع در آن نخواهیم داشت. این برنامه به عنوان پایلوت در منطقه ۱۲ شهرداری اجرا شده است و کل فرایندها در ارتباط با شهروندان در سیستم اتوماسیون قابل ردیابی است. در این ساختار کیفیت و سرعت پاسخگویی رصد می‌شود و در مدل ارزیابی عملکرد ما قرار می‌گیرد.  

کد خبر 447458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار