همشهری آنلاین: مدیر مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا از احتمال برقراری شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی برخی ساعات امروز ۱۸ تیر خبر داد.

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان ۹۸ نشان‌دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی بعضی ساعات است. این وضعیت از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاک) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات ۲ الی ۶ بعد از ظهر) ناشی می‌شود.

وی در ادامه گفت: به تدریج در اواخر وقت امروز (۱۷ تیر) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود و با تداوم این شرایط تا فردا (۱۸ تیر) به همراه ازدیاد حجم تردد خودروها احتمال می‌رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم شود.

به گفته شهبازی، با تغییر شرایط جوی تا بعد از ظهر چهارشنبه (۱۹ تیر) برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بر این اساس با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد.

وی افزود: تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با بیان این که میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ و هوا در شرایط سالم بود، گفت: این شاخص هم‌ اکنون ۹۳ و هوا در شرایط سالم است.

کد خبر 447137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار