همشهری‌آنلاین: انصارالله از حمله‌های پهپادی جدید به آشیانه‌های جنگنده‌ها و مواضع نظامی در فرودگاه جیزان (جازان) و أبها در جنوب غرب عربستان خبر داد.

پهپاد

یحیی سریع، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش حملاتی را با پهپادهای قاصف ۲K به آشیانه‌های جنگنده‌ها و مواضع نظامی دیگر در فرودگاه منطقه‌ای جیزان و فرودگاه بین‌المللی أبها انجام داد.

به گزارش ایسنا به نقل از المسیره،  او افزود: حملات پهپادی با دقت به اهداف مورد نظر اصابت کرده و منجر به توقف در فعالیت و پروازها از هر دو فرودگاه شدند.

یحیی سریع بار دیگر بر ادامه عملیات نظامی در چارچوب دفاع از خود و در واکنش به تداوم حملات خصمانه و محاصره ظالمانه علیه ملت یمن برای پنجمین سال متوالی تاکید کرد.

سخنگوی نیروهای ارتش یمن همچنین اعلام کرد، فرماندهی کل نیروهای مسلح یکشنبه ۱۶ تیر  نمایشگاه شهید صالح الصماد را افتتاح خواهد کرد و در این نمایشگاه یک سلاح جدید از جمله موشک بالستیک بالدار و نیز صنایع نظامی جدید یگان پهپادی انصارالله رونمایی خواهند شد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی مدعی رهگیری پهپادهای انصارالله شده است.

ترکی المالکی سخنگوی این ائتلاف سعودی در بیانیه‌ای مدعی شد: ادعاهای حوثی‌ها درباره اصابت پهپادها به اهداف‌شان صحت ندارند و این پهپادها توسط سامانه‌های دفاع هوایی ائتلاف منهدم شدند.

اخیراً انصارالله حملات پهپادی و حملات با موشک‌های میان برد خود به اهداف سعودی در راس آنها فرودگاه‌های این کشور در هم‌جواری یمن را گسترش داده است.

از طرفی رسانه‌های سعودی از کشته شدن چهار سرباز عربستان در درگیری با نیروهای انصارالله در مرزهای جنوبی خبر دادند.

همواره درگیری‌های پراکنده و محدودی در نزدیکی مرزهای یمن میان ارتش سعودی و انصارالله در می‌گیرند.

کد خبر 446790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =