همشهری آنلاین: یک استاد حوزه می‌گوید از یک نهاد نظامی به‌خاطر شنود مکالماتش شکایت کرده و ثابت شده که این شنود به‌صورت غیرقانونی انجام می‌شده است.

حسین عرب شنود

حجت‌الاسلام حسین عرب از اساتید حوزه علمیه کاشان در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد که به‌تازگی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار پیگیری موضوع شنود مکالماتش توسط یک نهاد نظامی شده است.

عرب درباره اینکه چگونه متوجه شنود مکالمات خود شده است، می‌گوید: افراد مختلفی برای جلساتی بنده را دعوت می‌کردند، ولی کمتر از یک ساعت بعد، آن مرکز، دعوت کننده را فرا می‌خواند و می‌ٰپرسید چرا فلانی را دعوت کرده‌اید؛ در حالی که دعوت کننده به هیچ کسی درباره دعوت بنده اطلاع نداده بود. بعد از موارد متعدد این‌چنینی، نزد آقای مجتهدزاده، دادستان وقت، طرح مسئله کردم و بعد این مسئله ثابت شد و بعداً فهمیدم که ایشان هم برای آن مرکز نامه‌ای نوشته و هم اینکه هیئتی را به آن مرکز اعزام کرده است.

این استاد حوزه علمیه اضافه می‌کند که این موضوع را در نامه‌ای با علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در میان گذاشته است.

مطهری نیز در دوره پیشین مجلس شورای اسلامی یک دستگاه شنود را در دفتر محل کار خود کشف کرده بود.

عرب می‌گوید با توجه به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، ممکن است این رویه شنود همچنان ادامه داشته باشد و عده‌ای بخواهند برای کاندیداها پرونده‌سازی کنند.

او معتقد است همان‌طوری که رئیس‌جمهوری تأکید کرده، از شنود تنها در موارد فعالیت‌های سازمان یافته که امنیت ملی را به خطر می‌اندازند، باید استفاده کرد. عرب تصریح می‌کند این نوع برخورد خلاف شرع، قانون، پیام هشت ماده‌ای امام خمینی (ره) است و از مصادیق تجسس محسوب می‌شود که قرآن صراحتاً از آن نهی کرده است.

کد خبر 446131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =