همشهری‌آنلاین: مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: در حال حاضر ۱۴۰۰ واگن در تهران داریم که تمام آن‌ها فعال نیست و بخشی برای تعمیر و نوسازی به حالت استندبای درآمده است و خطوط مترو تهران به هزار واگن نیاز دارد.

مراسم امضا تفاهم‌نامه ساخت يك رام قطار شهري

به گزارش شهرنوشت، علی امام در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری جهت ساخت یک رام قطار شهری مترو در پایتخت، اظهار داشت: در حال حاضر در خطوط یک تا ۷ مترو خدمت‌رسانی به شهروندان انجام می‌گیرد و بر اساس‌ آخرین بازنگری طرح جامع ریلی قرار شده است که ۴ خط دیگر به خطوط مترو اضافه شود.

او گفت: در حال حاضر از همه ظرفیت‌های خط یک تا ۷ استفاده نمی‌شود و مهم‌ترین دلایل آن کمبود واگن است. البته کارخانه های متعددی در این زمینه داشته‌ایم ولی فعالیت آنها تا کنون به ۴۰ درصد هم نرسیده است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه ادامه داد:‌ در حال حاضر با توافق شهرداری با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش شده که ظرفیت تولید داخل را برای ساخت واگن‌های مترو از کمتر از ۴۰ درصد به ۸۵ درصد برسانیم.

امام در پایان بیان کرد: اگر خط ۷ مترو که از طریق آن اکنون خدمت‌رسانی به شهروندان می‌شود؛ کامل بشود به طور کلی هزار واگن مترو در تهران کم داریم و اگر ۴ خط دیگر به خطوط مترو اضافه شود هزار مورد دیگر نیز واگن کمبود خواهیم داشت و این در حالی است که در حال حاضر از ۱۴۰۰ واگن موجود همه آنها فعال نیستند و بخشی برای تعمیر و نوسازی به حالت استندبای درآمده است.

کد خبر 445940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =