همشهری آنلاین: بینالی ییلدریم از حزب عدالت و توسعه و کاندیدای ائتلاف جمهور با اعلام نتایج اولیه انتخابات شهرداری استانبول که حاکی از پیروزی کاندیدای جناح مخالف است به رقیب خود تبریک گفت.

انتخابات استانبول

ایسنا نوشت: روند رأی‌گیری انتخابات شهرداری استانبول که از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده بود، ساعت ۱۷:۰۰ به وقت محلی پایان یافت.

باشمارش بیش از ۹۶ درصد از آرای انتخابات شهرداری استانبول، اکرم امام‌اوغلو، نامزد ائتلاف ملت توانست با کسب بیش از ۵۳ درصد به پیروزی برسد. بینالی ییلدریم، نامزد ائتلاف جمهور نیز توانست بیش از ۴۵ درصد آرا را به دست آورد.

میزان مشارکت مردم استانبول در این انتخابات حدود ۸۴ درصد است.

ییلدیریم در یک سخنرانی به رقیب خود تبریک گفت و شکست را پذیرفت. وی گفت: برای فردای استانبول هر کمکی لازم باشد انجام می‌دهم و آرزو می‌کنم خدمات خوبی به مردم استانبول ارائه شود. من به امام‌اوغلو تبریک می گویم.

وی همچنین افزود: از خداوند می‌خواهم نتایج انتخابات شهرداری برای استانبول آثار مثبتی در پی داشته باشد. برای رفاه و آسایش مردم این شهر از اقدامات او حمایت خواهیم کرد.

شورای عالی انتخابات ترکیه در ششم ماه مه با قبول اعتراض حزب عدالت و توسعه نتایج رأی‌گیری ۳۱ مارس را باطل و برگزاری مجدد آن در تاریخ ۲۳ ژوئن را اعلام کرد.

کد خبر 445207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار