همشهری آنلاین: راهب هماوندی عکاس باتجربه در سال ۱۳۴۱ در تهران به دنیا آمد.

راهب هماوندي

وی نخستین فعالیت‌های هنری خود را در سیزده سالگی در زمینه تئاتر و فیلمسازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد.

هماوندی از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۵ در تئاتر فعال بودم و در چهار نمایشنامه به ایفای نقش ایفا پرداخت تا اینکه در سال ۱۳۶۵ باورود به رشته عکاسی در دانشکده هنرهای زیبا، عکاسی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

راهب همزمان با تحصیل در این رشته در دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان کلاسهای فوق برنامه عکاسی برگزار می‌کرد.

فعالیت‌های مطبوعاتی هماوندی از سال ۱۳۷۱ با آغاز انتشار روزنامه همشهری آغاز شد. همزمان با عکاسی در روزنامه همشهری در برخی روزنامه‌های داخلی (خرداد، جامعه، انتخاب، جام جم) و از ۱۳۷۸ با خبرگزاری رویترز به عنوان عکاس ثابت فعالیت می‌کرد.

حضور هماوندی در رویترز به دلیل لغو مجوز این خبرگزاری در ایران تا سال ۱۳۹۲ ادامه داشت. پس از آن با آژانس عکس امریکایی پولاریس به مدت یک سال و خبرگزاری انگلیسی تیما به مدت شش ماه همکاری داشت.

هماوندی از سال ۱۳۹۴ در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حضور دارد.

راهب هماوندی در طول فعالیت حرفه‌ای در نمایشگاه‌های عکس انفرادی و گروهی و مسابقات عکاسی شرکت کرد و در برخی از آنها برنده شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

برخی از افتخارات و حضور حرفه‌ای راهب هماوندی:

از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۸ در یک دوره نه ماهه به عنوان دبیر انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران انتخاب شد.

در دو سفر به افغانستان جهت پوشش تصویری از انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس افغانستان به عنوان عکاس رویترز اعزام شد.

در ایران در پوشش تصویری اخبار مهمی چون زلزله بم و دیگر اتفاقات مهم سیاسی و اجتماعی حضور داشت.

کد خبر 444665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =