همشهری آنلاین: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تحلیل تصاویر ماهواره EUMETSAT نشان می‌دهد که طوفان وایو از زمان تشکیل تا صبح چهارشنبه ۲۲ خرداد حدود ۶۰۰ کیلومتر به سمت شمال و شمال غربی پیشروی کرده است.

آخرین وضعیت طوفان حاره‌ی وایو در شمال اقیانوس هند

به گزارش ایرنا، دوست محمد کلیم روز چهارشنبه گفت: هم اکنون این طوفان در فاصله حدود هزار و ۲۰۰ کیلومتری از سواحل گواتر قرار دارد و در حال حرکت به سمت شمال و شمال غرب است.

وی افزود: بر اساس خروجی مدل‌های پیش‌یابی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سرعت وزش باد در محل فعالیت این توفان به ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این طوفان به صورت مستقیم خطری برای سواحل ایران ندارد اما کشتی‌های تجاری و شناورهای فراساحل استان که در اقیانوس هند فعالیت دارند تا زمان فروکش کردن آن از تردد در محدوده فعالیت طوفان خودداری کنند.

کلیم تصریح کرد: تا صبح امروز طوفان حاره‌ای وایو در عرض حدود ۱۸ درجه شمالی و طول ۷۰ درجه شرقی قرار داشته است.

وی ادامه داد: این طوفان در محدوده طول جغرافیایی۶۹ تا ۷۱ تا درجه شرقی به سمت عرض‌های بالاتر در حرکت است و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر وقت جمعه در محدوده عرض جغرافیایی ۲۳ درجه شمالی و طول ۶۹ درجه شرقی بتدریج تضعیف شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تا جمعه در سواحل شرقی استان ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر گاهی ۲.۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 443697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =