همشهری آنلاین: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی سه‌شنبه ۲۱ خرداد از احتمال ناسالم شدن هوای این شهر برای گروه‌های حساس خبر داد.

هوای تهران ناسالم برای حساس‌ها است

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت‌: نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۲۱ خرداد) است به‌گونه‌ای که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به‌تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول امروز (۲۱ خرداد) برای برخی ساعات بعد از ظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که در پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوای پایتخت موثر خواهد بود.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، این وضعیت جوی تا روز بعد کم و بیش ادامه دارد و احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه چهارشنبه (۲۲ خرداد) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها دور از انتظار نخواهد بود. هرچند این وضعیت پابرجا نیست و همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز به‌تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد.

شهبازی در ادامه گفت: بر اساس شرایط جوی تهران، انتظار می‌رود وزش باد طی برخی ساعات روز چهارشنبه (۲۲ خرداد)، افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد.

این کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که در حال حاضر کیفیت هوای تهران با میانگین ۸۳ PPM در شرایط سالم قرار دارد، تاکید کرد: تا روز آینده دمای تهران روند افزایشی خواهد داشت.

کد خبر 443533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =