همشهری آنلاین: جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز عمق راهبرد، امنیت و منافع ملی در دریا است بنابراین باید همیشه در بالاترین سطح آمادگی باشیم و یک لحظه غافلگیری جایز نیست.

تورج حسنی مقدم

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «تورج حسنی مقدم» در آیین تکریم و معارفه فرمانده پیشین و جدید پایگاه دریایی بوشهر اظهارداشت: امام راحل به وجود خود، مردم ایران، خداوند متعال و همچنین تحقق وعده‌های خدا در قرآن کریم ایمان قلبی داشت و توانست انقلابی را رقم بزند که در جهان بی‌نظیر است.

وی افزود: امام خمینی (ره) با اندیشه‌ها و آرمان‌های والای خود و همچنین بهره گیری از آموزه های امام جعفر صادق (ع)، توانست ضمن گسترش اسلام ناب محمدی، فرهنگی را ایجاد کند که با مذهب، عرفان، ادب و علم به مقابله با فرهنگ لیبرال دموکراسی برخیزد و امروزه سرشاخه‌های انقلاب اسلامی ما در تمام دنیا و جهان ملموس است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه استکبار جهانی بیکار ننشسته است و امروزه به کشورهای همسایه، خاورمیانه، اقیانوس هند و خلیج فارس لشکرکشی کرده است، تاکید کرد: آنها با ثروت، خشونت و زور در تلاش هستند به هر نحوی با خرج کردن میلیاردها دلار، جمهوری اسلامی ایران را از صحنه بازیگری در خاورمیانه خارج کنند.

دریادار حسنی مقدم ادامه داد: استکبار جهانی با فروش انواع سلاح‌ها و مهمات به کشورهای عربی، ایجاد ناتوی عربی و دفاع از اراضی رژیم صهیونیستی به دنبال سلطه‌گری و ایجاد ناآرامی در منطقه، بویژه در ایران است، چرا که مشکل هویتی و ذاتی با انقلاب اسلامی، استقلال و دین مبین اسلام دارد و تکلیف همه ما در این راه پرتلاطم هوشیاری است.

وی تصریح کرد: راهبرد ما در برابر دشمن همان الگویی است که پیشکسوتان و بزرگان ما در هشت سال دفاع مقدس از خودشان نشان دادند و آن ایستادگی موفقیت آمیز و مقاومت مدبرانه در مقابل زور و ستم دشمن است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش یادآور شد: ما هیچ واهمه ای نداریم و بر سر عقیده و باورهای دینی خودمان ایستاده‌ایم اما باید بدانیم که ملت بزرگ ایران از ما انتظار دارد و سجایای زندگانی ما این است که بتوانیم از کشورمان و از ملت‌مان دفاع کنیم چرا که این کار جزو شرف و شهامت ماست.

امیر دریادار حسنی مقدم با تاکید بر اینکه امروز عمق راهبردی، امنیت ملی و منافع ملی ما در دریا است، افزود: باید همیشه آمادگی ما در بالاترین سطح باشد و بدانیم که یک لحظه غافلگیری جایز نیست. وحدت، هوشیاری، ایستادگی و مقاومت تکلیف و رسالت همه در عرصه خدمت است.

وی در پایان از زحمات امیر دریادار دوم بابک امینی قدردانی و برای ناخدا یکم تذکر، فرمانده جدید پایگاه دریایی بوشهر آرزوی موفقیت کرد.

کد خبر 442585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =