همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش هشت درجه‌ای دما در شرق کشور، از رگبار و وزش باد شدید موقت در چهار روز آینده خبر داد.

تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها

به گزارش ایسنا، احد وظیفه با اشاره به این که طی امروز (اول خرداد) برای نیمه شرقی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود، گفت: این شرایط به‌ویژه در شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی سمنان وجود دارد.

  • استان‌های پربارش فردا

وی با بیان این که امروز (اول خرداد) دمای هوا در شمال شرق کشور در حدود ۶ تا ۸ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، گفت: فردا (۲ خرداد) به‌ ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و شمال غرب کشور خواهیم بود که در استان‌های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر این که از ظهر روز جمعه (۳ خرداد) دما در شمال شرق کشور روند افزایشی می‌یابد، گفت: در روز جمعه برای بخش‌هایی از شمال غرب، البرز مرکزی و شرقی و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و برای استان‌های واقع در شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، روزهای شنبه و یکشنبه (۴ و ۵ خرداد) به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر برای شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس در استان‌های چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از بعد از ظهر و اوایل شب امروز و فردا (اول و دوم خرداد) برای نوار شرقی بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق شرقی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی افزود: در ساعات بعد از ظهر امروز و طی فردا (اول و دوم خرداد) غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی امروز دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امشب هوای تهران نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: فردا (۲ خرداد) هوای تهران قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. همچنین فردا شب بارش پراکنده برای تهران پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز به  ۲۹ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وظیفه در پایان اظهار کرد: پس‌فردا (۳ خرداد)، آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیش‌ترین و کم‌ترین دمای ۳۰ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 441320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =