پریسا اشرفی- البرز-خبرنگار: با گسترده شدن روزافزون خدمات شهرداری‌ها دیگر شهروندان خدمات شهرداری را تنها به آسفالت کردن معابر و جمع‌آوری زباله‌ها محدود نمی‌دانند؛ حالا ورزش و فرهنگ ۲ مقوله اساسی در حوزه شهرداری‌هاست که از ارکان اصلی مدیریت شهر بر اساس دیدگاه انسان‌محوری به حساب می‌آید.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج

ساخت فرهنگسراها، سرای محله، سالن‌های سینما و برنامه‌های مختلف فرهنگی و همچنین ترویج و توسعه ورزش همگانی، ساخت ایستگاه‌های تندرستی، سالن‌های ورزشی، جاده سلامت و ... ازجمله وظایف شهرداری در حوزه فرهنگ و ورزش است. بودجه شهرداری کرج نیز با این‌که در سال ۹۸ عمرانی بسته شده و بیشتر به اتمام طرح‌های ناتمام عمرانی اختصاص خواهد داشت، اما مدیریت شهری از حوزه فرهنگ و ورزش نیز غافل نشده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با بیان این‌که از بودجه سال ۹۸ شهرداری بیش از ۲ هزار میلیارد ریال برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ورزش همگانی در این کلان‌شهر اختصاص خواهد یافت می‌گوید: توسعه ورزش همگانی یکی از رسالت‌های ذاتی مدیریت شهری کرج بوده که بر خلاف آنچه برخی مدعی‌اند، وظیفه قهرمان‌پروری بر عهده نهاد ورزش و جوانان است، نه شهرداری‌ها، اما شهرداری نیز در این زمینه نقش دارد.  

«اکبر سلیم‌نژاد» می‌افزاید: مدیریت شهری کرج برای توسعه نشاط اجتماعی موظف به تقویت زیرساخت‌های ورزش همگانی است و برای همین موضوع سالانه مبالغ سنگینی نیز هزینه می‌شود.وی اضافه می‌کند: سرمایه‌گذاری فرهنگی و ورزشی نوعی سرمایه‌گذاری ایمن برای جامعه عاری از مشکلات اجتماعی است، اما متاسفانه زیرساخت‌های غنی‌سازی اوقات فراغت بسیار ضعیف است و ما باید به دنبال ارتقای سرانه‌های رفاهی، ورزشی و فرهنگی باشیم و نسبت به کارهای هنری و اجتماعی دید گسترده‌تری پیدا کنیم.

عضو شورای شهر کرج ادامه می‌دهد: شهرداری کرج هر ساله طرح‌هایی برای ترویج ورزش همگانی در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌کند.سلیم‌نژاد با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض به‌موقع از سوی شهروندان، برای پیشرفت طرح‌ها و ارائه خدمات به شهروندان می‌گوید: در صورتی که مردم عوارض خود را پرداخت نکنند، ما نمی‌توانیم به اقدامات اجرایی در زمینه‌های مختلف سرعت ببخشیم، بلکه با حمایت شهروندان و هم‌افزایی همه نهادهای مربوطه می‌توانیم پیشرفت مطلوبی را در زمینه خدمت‌رسانی شاهد باشیم.

کد خبر 441235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =