همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز به علت پیش‌بینی وقوع صاعقه در ارتفاعات لازم است کوهنوردان از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی خودداری کنند.

پیش‌بینی صاعقه در ارتفاعات

 به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی روز چهارشنبه گفت‌: برای امروز (۲۵ اردیبهشت) بعد از ظهر و اوایل شب استان‌های ساحلی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرق دامنه‌های زاگرس جنوبی، بخش‌هایی از مرکز، جنوب، جنوب شرق، بخش‌هایی از شمال شرق و هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: شدت این شرایط در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال شرق تهران، ارتفاعات سمنان، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوب کرمان، شمال هرمزگان، فارس و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود که به علت وزش باد شدید حتی احتمال شکستن شاخه درختان نیز وجود دارد.

وی به هم‌وطنان این مناطق توصیه کرد در بعد از ظهر و به‌ویژه اوایل شب از نشستن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و به علت وقوع صاعقه در ارتفاعات این مناطق کوهنوردان از رفتن به ارتفاعات بپرهیزند.

به گفته وی پنج‌شنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور باران‌های بهاری ادامه دارد.

گودرزی با استناد به پیش‌بینی‌های هواشناسی گفت: امروز وزش بادهای شدید در شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد که موجب بروز گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی گفت: پنج‌شنبه نیمه شمال شرق کشور کاهش دمای ۴ تا ۷ درجه‌ای خواهد داشت.

  • رعد و برق در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز بعد از ظهر در تهران احتمال وقوع رعد و برق، باران پراکنده و وزش باد شدید وجود دارد، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۲۰ درجه بود و بیشینه دمای تهران امروز به ۲۹ درجه بالای صفر خواهد رسید.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۶ درجه بالای صفر و اهواز ۴۴ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 440503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =