همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: به علت بارش‌های فصلی و رگباری طی روزهای آتی در بیشتر مناطق کشور احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و دره رودها در نقاط مختلف کشور وجود دارد از این‌ رو به شهروندان توصیه می‌شود تا از عبور از این مناطق احتیاط لازم را داشته و از اسکان در مسیل‌ها خودداری کنند.

هموطنان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی گفت‌: پیش‌بینی شده که احتمال آب‌گرفتگی معابر شهری در برخی از مناطق کشور رخ دهد.

وی گفت: امروز، ۲۴ اردیبهشت در برخی از نقاط سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، اصفهان، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی انتظار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش بادهای موقتی رخ خواهد داد.

وی گفت: چهارشنبه علاوه بر این مناطق بارش‌، در استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در تهران، البرز، قزوین، سمنان، برخی نقاط استان‌های مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان این شرایط را خواهیم داشت.

گودرزی ادامه داد: همچنین پنج‌شنبه علاوه بر این مناطق در مناطقی از شمال غرب و غرب این بارش‌ها پیش‌بینی شده است.

وی گفت: امروز شدت بارش‌ها در شرق استان تهران، نیمه غربی سمنان رخ می‌دهد و چهارشنبه در شرق استان تهران، غرب و شمال سمنان، شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال فارس، جنوب اصفهان، نیمه شرقی چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد این شرایط ادامه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم احتیاط لازم را در عبور و توقف در مناطق کوهستانی داشته باشند و از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

  • گرد و غبار در سیستان و بلوچستان

گودرزی گفت: امروز به علت وزش بادهای شدید در سیستان و بلوچستان شاهد بروز گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهیم بود، همچنین با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق وقوع گرد و خاک در غرب و جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

  • وزش باد و گرد و خاک در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران، امروز در برخی از ساعات ابری و همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید به‌ویژه در شب خواهد بود که احتمال وقوع گرد و خاک نیز وجود دارد. همچنین احتمال رخداد تگرگ در مناطق کوهستانی وجود دارد.

وی گفت: کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱۹ بود و بیشینه دمای آن به ۳۰ درجه می‌رسد اما آخر هفته هوا در تهران تا حدودی خنک‌تر می‌شود.

گودرزی اظهار داشت: شهرکرد با دمای ۴ درجه بالای صفر و اهواز ۴۱ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 440314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =