همشهری آنلاین: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طی برخی ساعات سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران در تهران

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی صبح امروز (۲۳ اردیبهشت) است، اظهار کرد: در برخی ساعات امروز به‌تدریج بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود که افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد در برخی ساعات را به دنبال دارد.

وی با اشاره به این که این وضعیت جوی کم و بیش تا فردا (۲۴ اردیبهشت) ادامه دارد، تصریح کرد: در برخی ساعات بعد از ظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی با بیان این که دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند کاهشی دارد، گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز (۲۳ اردیبهشت) همزمان با تغییر شرایط جوی به‌ویژه از بعد از ظهر از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ناپایداری‌های جوی حاکم طی فردا (۲۴ اردیبهشت) سبب می‌شود که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط مطلوب قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به این که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۴۷ در شرایط پاک قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۵۷ در شرایط سالم است.

کد خبر 440223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =