همشهری آنلاین: نخستین جلسه دادگاه سیدمحمدرضا خاتمی برای رسیدگی به اتهام تشویق اذهان عمومی در مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت برگزار شد.

محمد رضا خاتمي

به گزارش ایرنا، نخستین جلسه دادگاه سیدمحمدرضا خاتمی، برای رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، پیش از ظهر امروز، سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت برگزار شد.

حجت کرمانی، وکیل مدافع خاتمی در جمع خبرنگاران با بیان این که جلسه قبلی به دلیل بلاتصدی بودن برگزار نشده بود، اظهار داشت: پیرو اخطاریه قبلی جلسه رسیدگی امروز در شعبه ۱۰۵۷ به شکل علنی و با حضور اصحاب رسانه، برخی از مقامات سابق و اسبق، نمایندگان مجلس و نماینده دادستان برگزار شد.

وی بیان کرد: در ابتدای جلسه کیفرخواست از سوی نماینده دادستان قرائت گردید و در ادامه ایرادات مطروحه از سوی وکلای پرونده بیان شد.

وکیل مدافع محمدرضا خاتمی افزود: دادگاه ایراد ما مبنی بر عدم صلاحیت دادگاه و وجود شاکی خصوصی را نپذیرفت و وارد رسیدگی ماهوی شد که بخشی از دفاعیات توسط خاتمی ارائه گردید.
به گفته کرمانی با توجه به طولانی بودن دفاعیات مقرر شد که وقت دادگاه تجدید شود که پس از تعیین وقت به وکلای خاتمی ابلاغ خواهد شد.
در این دادگاه علی شکوری راد، سعید شریعتی، آذر منصوری، مصطفی تاج زاده و فخرالسادات محتشمی پور و مهدی تابش، محمدرضا خاتمی را همراهی کردند.

کد خبر 438873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =