همشهری آنلاین: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه بیش از یک متر افزایش یافته است.

درياچه اروميه

به گزارش ایسنا، فرهاد سرخوش با اشاره به افزایش بارندگی‌ها و رهاسازی آب از سدها و رودخانه‌های استان به دریاچه ارومیه افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۴۹ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ سانتی‌متر و نسبت به اول مهر سال گذشته یک متر و ۲۲ سانتی‌متر افزایش داشته است.

وی با بیان این که وسعت فعلی دریاچه ارومیه ۲۹۵۸ کیلومتر مربع است گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۷۰ کیلومتر افزایش داشته است.

سرخوش با بیان این که حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه ۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیون مترمکعب است تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون مترمکعب و نسبت به مهر سال گذشته ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون مکعب افزایش یافته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان این که با افزایش بارش‌ها این دریاچه جانی دوباره یافته است افزود: با توجه به افزایش حجم آب دریاچه و کاهش درصد شوری در سال جدید شاهد بازگشت حیات آرتمیای دریاچه هستیم که امید است با شروع تخم‌گذاری تعداد این سخت پوست دریاچه به حد نرمال خود در گذشته برسد.

کد خبر 437992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =