همشهری آنلاین: تیم گروه بهمن با قطعی کردن عنوان دومی خود در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا برای اولین‌بار ایران را در این رقابت‌ها صاحب مدال کرد.

درخشش نماینده بسکتبال بانوان ایران در رقابت های غرب آسیا

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن به عنوان نماینده ایران در مسابقات بسکتبال زنان باشگاه‌های غرب آسیا حضور پیدا کرده است. این تیم شب گذشته به سومین برد خود برابر فاهیس نماینده اردن دست یافت و عنوان نایب قهرمانی خود را قطعی کرد. با این پیروزی بهمنی‌ها دست به کار بزرگی زدند و برای اولین بار بسکتبال ایران در بخش زنان توانست در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا به مدال دست پیدا کند.

دختران ایرانی در اولین دیدار خود ۸۰ بر ۶۳ از حریف لبنانی خود هومنتمن شکست خوردند، در بازی دوم مقابل الثوره نماینده سوریه ۶۹ بر ۶۱ پیروز میدان شدند اما در مصاف سوم حریف اردنی در میدان حاضر نشد و این گروه بهمن بود که به عنوان تیم برنده راهی رختکن شد.

در دیدار چهارم دختران بهمنی باز هم گل کاشتند و فاهیس اردن را ۸۶ بر ۷۵ از پیش رو برداشتند. کار گروه بهمن در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا به پایان رسید اما بازی امروز میان نماینده لبنان و فاهیس اردن مشخص خواهد کرد که آیا گروه بهمن هم چنان نایب قهرمان می‌ماند و یا با اتفاقاتی که البته دور از ذهن به نظرمی رسد به عنوان قهرمانی خواهد رسید.

فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در این باره گفت: گروه بهمن کار بسیار بزرگی انجام داد. چه قبل و چه بعد از انقلاب دختران بسکتبالیست ایرانی به این عنوان دست پیدا نکرده بودند. رقبای گروه بهمن از بازیکنان آمریکایی و خارجی بهره می‌برند اما دختران ما با کمبود امکانات و محدودیت‌ها گل کاشتند. خوشحالم که فدراسیون شرایط حضور آن‌ها در میادین بین‌المللی را فراهم کرده است.

سعیده علی کاپیتان گروه بهمن درباره موفقیت این تیم اظهار کرد: سطح مسابقات بسیار بالا بود. سال گذشته نیز دو نماینده از ایران در این رقابت‌ها حضور داشتند اما نتایج خوبی کسب نشد و حذف شدیم اما حالا بعد از گذشت یک سال توانستیم به عنوان دومی برسیم که تعجب همه را در پی داشته است.

علی اضافه کرد: ارنج خوب، برنامه‌ریزی و آنالیز حریفان از فاکتورهای موفقیت گروه بهمن بود. همه تیم‌ها از بازیکنان آمریکایی استفاده می‌کردند جالب است بدانید که این بازیکنان هر کدام ۴۰ یا ۵۰ امتیاز برای تیم خود می‌گرفتند اما ما هم ۱۲ بازیکن فوق‌العاده بودیم که همه تیم پشت هم بودند و بازی انفرادی در میان ما جایی نداشت.

او افزود: این موفقیت نشان دهنده میزان پیشرفت بسکتبال دختران در یک سال اخیر است. چنین موفقیت‌هایی سرآغاز اتفاقات خوب برای بسکتبال بانوان است.

گفتنی است تیم گروه بهمن جمعه شب به ایران بازمی‌گردد.

کد خبر 437690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =