همشهری آنلاین: سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌های پراکنده در برخی نقاط کشور خبر داد.

باران

به گزارش ایرنا، کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در شمال غرب و غرب کشور بارش باران وجود دارد که گاه با رعد وبرق همراه است، گفت: همچنین در دامنه‌های البرز مرکزی، غربی و سواحل شمالی کشور در برخی ساعات بارش پراکنده رخ می‌دهد.

کبری رفیعی اظهار داشت: برای فردا (پنجشنبه) در جنوب غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی و مرکز کشور ادامه بارش‌ها پیش‌بینی می‌شود که به تدریج در غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور در اواخر وقت بارش‌ها پراکنده خواهد بود.

وی اضافه کرد: امروز در شمال غرب، غرب و جنوب غرب شاهد وزش باد شدید هستیم که در دامنه‌های البرز غربی و در مناطقی از جنوب غرب، این وزش باد ممکن است سبب گرد و خاک شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بخش‌های شرق دریای خزر امروز و کل دریای خزر فردا مواج خواهد بود و خلیج فارس هم از بعدازظهر امروز این شرایط را دارد.

رفیعی با بیان اینکه از نظر شرایط دمایی شمال شرق کشور امروز بین ۷ تا ۱۰ درجه افزایش دما دارد اما از اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه مجددا کاهش دما را برای این مناطق انتظار داریم، افزود: در سواحل شمالی کشور نیز طی روزهای پنجشنبه و جمعه افت محسوس دمای بین ۶ تا ۱۰ درجه را شاهد خواهیم بود. وی اضافه کرد: روز جمعه به جز مناطق جنوب و جنوب شرق در سایر نقاط بارش باران خواهیم داشت.

  • رگبار و رعد و برق در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی عنوان کرد: تهران هم امروز آسمانی قسمتی ابری دارد و بعدازظهر افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و گاه وزش باد شدید رخ می‌دهد. رفیعی حداکثر دمای امروز تهران را ۲۴ درجه بالای صفر ذکر کرد و گفت: حداقل دمای فردا صبح نیز به ۱۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

وی یادآورشد: گرم‌ترین شهر روز گذشته اهواز با ۳۶ درجه بالای صفر و خنک‌ترین منطقه نیز امروز شهرکرد با حداقل دمای یک درجه زیر صفر بوده است.

کد خبر 437585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =